EKO DZIEŃ DZIECKA W GRABOWIE ZA NAMI

W dniu 1 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół w Grabowie odbył się Eko Dzień Dziecka, będący zwieńczeniem kampanii edukacyjnej „Przez zabawę, konkursy, naukę i śmiech uczymy dbania o naszej małej Ojczyzny zieleń i płuca też – adepci segregacji Gminy Grabów” dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Uroczystość rozpoczął Pan Tomasz Pietrzak – Wójt Gminy Grabów- składając wszystkim dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich święta.

Następnie dzieci obejrzały spektakl o tematyce odpadowej, przedstawiony przez Krakowskie Biuro Promocji Kultury pt. „W poszukiwaniu Zielonej Planety”.

Po występach artystycznych Pan Wójt wręczył podziękowanie dla Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Panu Wiesławowi Łukomskiemu - Zastępcy Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Łodzi, który zaszczycił nas swoją obecnością.

Panowie Tomasz Pietrzak i Wiesław Łukomski wręczyli nagrody w konkursach „Odpadowe ABECADŁO” oraz „Segregujemy – świat ratujemy”.

Kolejnym punktem programu były konkursy z wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich konkursach, dzieliły się wiedzą zdobytą podczas prelekcji zorganizowanych w ramach kampanii.

Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

• 7 czerwca 2017