Finał projektu „PO SĄSIEDZKU POD DĘBEM” –INTEGRACJA MIESZKAŃCÓW POD DĘBEM

14.05.2016r. z pewnością zapisze się w historii wsi Wygorzele. W tym dniu na pięknie przygotowanym placu pod dębem odbył się długo oczekiwany finał projektu „PO SĄSIEDZKU POD DĘBEM” –INTEGRACJA MIESZKAŃCÓW POD DĘBEM, finansowanego przez Bank Zachodni WBK w ramach konkursu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Parę minut po godzinie 13.00 rozpoczęła się przygotowana z wielkim zaangażowaniem mieszkańców Wygorzel uroczystość. Na  placu po dawnej szkole zgromadzili się mieszkańcy wsi, uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej w Wygorzelach , zaproszeni goście oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Uroczystość rozpoczęła i poprowadziła sołtys  wsi Wygorzele  Pani – Bożena Maćczak.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście.

Pani Anna Kowalczyk – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starej Sobótce.

Radna Małgorzata Matusiak.

Przewodniczący Rady Gminy – Michał Sobiński.

List od kapłana Mateusza Szymkiewicza z parafii Mariawitów w Nowej Sobótce odczytała Danuta Wachulak.

Przecięcia wstęgi przy tablicy upamiętniającej szkołę w Wygorzelach dokonali: Pani Bożena Maćczak Pani Anna Kowalczyk, Pan Michał Sobiński oraz Pan Tadeusz Nowak – Dyrektor Szkoły w Wygorzelach.

Zebrani pod dębem goście mieli unikalną przyjemność wysłuchać anegdot ze szkoły w Wygorzelach przekazanych przez Dyrektora Szkoły w Wygorzelach – Pana Tadeusza Nowaka, oraz nauczycielki Panią Barbarę Krzyżanowską i Panią Joannę Michel.

Historię szkoły oraz wsi przedstawili Adam i Marysia Góral wraz z Patrycją Engel.

Goście zebrani na placu mieli możliwość przybliżenia historii szkoły podczas oglądania wystawy starych zdjęć.

Przedsięwzięciem bez precedensu było zdjęcie grupowe absolwentów Szkoły w Wygorzelach wraz z nauczycielami oraz zdjęcie grupowe uczestników uroczystości.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starej Sobótce przygotowały występy artystyczne pod patronatem Pani Anny Antkiewicz i Pani Małgorzaty Brzostowicz.

Na zakończenie części oficjalnej wystąpiła sołtys wsi Nowa Sobótka Bożena Kawczyńska wraz z zespołem TRIO.

Po zakończeni części artystycznej gospodarze spotkania zaprosili gości na grochówkę , która powstał pod wodzą Pana Apoloniusza Kołakowskiego oraz ciasto i kawę przygotowane przez mieszkanki wsi Wygorzele.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców wsi Wygorzele przy wsparciu finansowym Banku Zachodniego WBK  powstało miejsce,  które z pewnością posłuży nie tylko mieszkańcom ale również turystom odwiedzającym Gminę Grabów.

• 23 maja 2016