Gmina Grabów pozyskała pieniądze dla OSP

Dzięki złożonemu przez Gminę Grabów wnioskowi do Ministerstwa Sprawiedliwości, 2 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy: Grabów oraz Stara Sobótka otrzymają sprzęt ratownictwa medycznego oraz ratownictwa drogowego, który zostanie zakupiony ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości.

Z tej okazji 7 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi odbyło się uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie z wszystkimi „obdarowanymi” gminami z terenu województwa łódzkiego. Gminę Grabów reprezentowali wójt Tomasz Pietrzak oraz skarbnik gminy Iwona Mokrzycka - Lis

Do jednostek trafią: torby ratownicze, defibrylator, parawan do ochrony miejsc wypadku i zasłaniania ofiar, bosak dielektryczny, pilarki do drewna, latarki akumulatorowe oraz przenośne zestawy oświetleniowe.  Sprzęt ratownictwa drogowego otrzymały te gminy, które są położone w pobliżu ważnych węzłów drogowych, na których coraz częściej dochodzi do wypadków drogowych, kolizji i innych zdarzeń.

W ogłoszonym naborze wniosków dla województwa łódzkiego maksymalna pula środków do wykorzystania wynosiła 7,5 mln złotych. W całej Polsce jest do rozdysponowania ponad 100 mln złotych. Gmina Grabów pozyskała dotację w kwocie 49 896,00 zł.

• 12 czerwca 2018