Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Grabowie 29.06.2019 r.

W dniu 29 czerwca 2019 roku w Grabowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zawody rozpoczęły się o godzinie 10.00 na stadionie LKS Victoria Grabów. Do rywalizacji zgłosiło się pięć drużyn z następujących jednostek:

• OSP Byszew
  • OSP Grabów
  • OSP Kadzidłowa
  • OSP Sławęcin
  • OSP Stara Sobótka

Poza konkurencją w ramach pokazu w zawodach uczestniczyły dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze ze Sławęcina. Pierwsza z nich to drużyna młodzieżowa, druga dziecięca.

Po powitaniu przybyłych gości i zawodników Dowódca Zawodów złożył meldunek Wójtowi Gminy Grabów Januszowi Jagodzińskiemu o gotowości zawodników do udziału w zawodach.

Zawody sportowo-pożarnicze składały się z dwóch części:

I część – Musztra, obowiązkowa dla wszystkich jednostek uczestniczących w rywalizacji pożarniczej.

II część – Konkurencje sportowo-pożarnicze, w skład których wchodziły:

• Sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami
  • Ćwiczenie bojowe

Ogromną atrakcją tegorocznych zawodów było uczestnictwo MDP ze Sławęcina, która najpierw pokazała musztrę, a po zakończonej rywalizacji strażaków również zaprezentowała się w ćwiczeniu bojowym.

Dla wszystkich jednostek, biorących udział w zawodach zostały przewidziane dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo miejsca na podium oraz zwycięstwo w Mustrze strażackiej zostały nagrodzone pucharami. Po bardzo emocjonującej rozgrywce wyłoniono zwycięskie drużyny. Poniżej przedstawiono klasyfikację po dwóch konkurencjach sportowo-pożarniczych według czasów drużyn:

1. OSP Byszew 119,85 s.
  2. OSP Kadzidłowa 122,84 s.
  3. OSP Grabów 124,58 s.
  4. OSP Sławęcin 155,16 s.
  5. OSP Stara Sobótka 180,57 s.

Laureaci Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych

I miejsce zajęła: drużyna z OSP Byszew, która będzie reprezentować Gminę Grabów w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Dla zwycięskiej drużyny przewidziano: puchar, pamiątkowy dyplom, wąż W-52 i prądownicę uniwersalną 52 ENP.

II miejsce zajęła: drużyna z OSP Kadzidłowa, która otrzymała: puchar, pamiątkowy dyplom i dwa węże W-52.

III miejsce zajęła: drużyna z OSP Grabów, która otrzymała: puchar, pamiątkowy dyplom i wąż W-75.

IV miejsce zajęła: drużyna z OSP Sławęcin, która otrzymała: pamiątkowy dyplom i wąż W-52.

V miejsce zajęła: drużyna z OSP Stara Sobótka, która otrzymała: pamiątkowy dyplom i wąż W-52.

Puchary Wójta Gminy Grabów w Mustrze Strażackiej za I miejsce trafiły ex aequo do OSP Byszew i OSP Kadzidłowa.

Za pokaz Musztry Strażackiej i ćwiczenie bojowe MDP Sławęcin dla młodzieży trafił wąż W-52, natomiast dla grupy dziecięcej z tej drużyny pamiątkowe czapeczki.

• 1 lipca 2019