Mistrzostwa Polski w Palanta

W sobotę 1-go sierpnia na Stadionie Palant Arena w Warszawie Reprezentacja Gminy Grabów wzięła udział w Mistrzostwach Polski w Palanta. PSPal Grabów był tam  jedyną drużyną z woj. łódzkiego.

Nasza Gmina Grabów słynie z kultywowanych od ponad 100 lat, corocznych obchodów Święta Palanta. Wydarzenie ma miejsce zawsze we wtorek po Lanym Poniedziałku. Niewątpliwie ta  tradycja  zrzesza lokalną społeczność i przyciąga gości

z zewnątrz. W Grabowie mamy Króla Palanta, czyli osobę, która symbolizuje grę w palanta, będąc jej przewodnikiem. Tradycja jest przekazywana przez Grabowian z pokolenia na pokolenie.

Nasza Reprezentacja rozegrała pierwszy mecz w parze z PSPal Trójmiasto A, będącymi  Mistrzami Polski w Palanta. Mecz ten wygrali nasi przeciwnicy, jednak w kolejnych dwóch meczach Gmina Grabów wypadła zwycięsko.

Drużynami, biorącymi udział w Mistrzostwach były: PSPal  Warszawa A, PSPal Trójmiasto A, PSPal Kraków, PSPal Rzeszów, LKS Cyprzanów, PSPal Gmina Grabów, PSPal Warszawa B, PSPal Trójmiasto B.

Mamy wielkie powody do dumy  z naszej drużyny, zważywszy na fakt, iż stała się ona debiutantem Mistrzostw. Konkurencja była już bogatsza o doświadczenia, natomiast

Gmina Grabów zajęła zaszczytne 4-te miejsce w Mistrzostwach Polski w Palanta. Kapitan Reprezentacji Gminy Grabów otrzymał puchar za najlepsze wybicie.

Mistrzem Polski w Palanta 2020 roku została Reprezentacja PSPal Trójmiasto A, zachowując tytuł Mistrza.

• 5 sierpnia 2020