Nowy sprzęt dla OSP Grabów i OSP Stara Sobótka

Dnia 20 sierpnia  2018 roku odbyło się przekazanie sprzętu ratowniczego pozyskanego przez Gminę Grabów na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Strażacy ochotnicy są najczęściej pierwszymi na miejscu wypadków i często to od ich natychmiastowej pomocy zależy zdrowie i życie poszkodowanych. Sprzęt, o jaki wzbogaciły się jednostki OSP z naszej gminy, stawia przed strażakami nowe wymagania w zakresie doskonalenia umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Nabyte wyposażenie zapewne umożliwi naszym strażakom sprawne udzielanie pierwszej pomocy i z pewnością przyczyni się do poprawy efektywności podejmowanych działań ratowniczych podczas udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia, jak również do poprawy warunków pracy strażaków w sytuacjach kryzysowych, ratując ludzkie życie.

Jednostki OSP z terenu Gminy Grabów, które należą do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego,  otrzymały specjalistyczny sprzęt do ratowania ludzkiego życia i zdrowia o łącznej wartości 50 400,00 zł.

Zastępca Wójta Gminy Grabów Pan Krzysztof Ogórek  przekazał zakupiony sprzęt na ręce przedstawicieli jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Jednostka OSP Grabów otrzymała:

• Defibrylator AED PHILIPS HeartStart FRx
  • Walizkę PELI 1200 na defibrylator FRx
  • Klucz pediatryczny Philips HEARTSTAR FRX
  • Parawan ochr. do wypadków z taśmami 180x180
  • Najaśnicę Peli RALS 9490C
  • Latarki ładowalne Survivor IEC TYPE C ATEX 3 szt.
  • Pilarkę  do drewna STIHL MS 461-R
  • Bosak dielektryczny NUPLA 1,8 m

Jednostka OSP Stara Sobótka otrzymała:

• Parawan ochr. do wypadków z taśmami 180x180
  • Najaśnicę Peli RALS 9490C
  • Latarki ładowalne Survivor IEC TYPE C ATEX 3 szt.
  • Pilarkę  do drewna STIHL MS 461-R
  • Bosak dielektryczny NUPLA 1,8 m

Zadanie współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości w wysokości: 49896,00 zł.

Gmina Grabów dofinansowała zadanie w wysokości 1% wartości zadania, tj. 504,00 zł.

• 20 sierpnia 2018