Zaproszenie na Spotkanie ekumeniczne w Nowej Sobótce pod patronatem honorowym Wójta Gminy Grabów

W piątek 24 stycznia 2020 r. w Nowej Sobótce, gm. Grabów, odbędzie się Spotkanie ekumeniczne organizowane przez Parafię Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Nowej Sobótce raz Kalisko-Koniński Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął p. Janusz Jagodziński - Wójt Gminy Grabów.

• 23 stycznia 2020

Obowiązkowa ewidencja zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków

Właściciele nieruchomości na terenie Gminy Grabów posiadający zbiornik bezodpływowy (szambo) lub przydomową oczyszczalnię ścieków, muszą wypełnić druk zgłoszenia i dostarczyć go do 17 lutego 2020 r. do Urzędu Gminy w Grabowie.

• 23 stycznia 2020

Zwrot podatku akcyzowego

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

• 21 stycznia 2020

Oświadczenie o wartości sprzedanego alkoholu za 2019 rok.

Przypominamy wszystkim przedsiębiorcom posiadającym zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności złożenia oświadczenia o wartości sprzedanego alkoholu za 2019 rok i wniesienia opłaty .
Ustawowy termin złożenia oświadczenia i wniesienia opłaty upływa 31 stycznia 2020 r.

• 21 stycznia 2020

UWAGA! PTASIA GRYPA

W związku z informacją od Powiatowego Inspektora Weterynarii w Kutnie dot. wystąpienia przypadku ptasiej grypy w miejscowości Zalesie Gmina Dąbie, informujemy iż obszar zagrożony chorobą obejmuje część powiatu łęczyckiego w tym w Gminie Grabów następujące miejscowości: Leszno, Byszew, Goszczędza, Celinów, Grabów, Bugaj, Biała Góra, Pieczew, Stanisławki, Besiekiery, Źrebięta, Rybnik, Jamy, Polamy, Janów, Ostrówek, Kobyle, Pokrzywnia, Smardzew, Osiny, Jastrzębia, Kadzidłowa. Na powyższym obszarze określono obowiązujące ZAKAZY i NAKAZY.

• 15 stycznia 2020

Bądź bezpieczny w czasie ferii!

W tym sezonie ferie zimowe w województwie łódzkim potrwają od 13 do 26 stycznia 2020 r. Zimowa pora to wspaniała okazja do spędzania wolnego czasu poza domem, jak również na terenach oddalonych od miejsca zamieszkania. Wypoczywając aktywnie w czasie ferii zimowych dla bezpieczeństwa własnego oraz innych osób, należy pamiętać o zachowaniu ostrożności oraz stosować zasady podstawowe bezpieczeństwa.

• 10 stycznia 2020

FLORIANY 2020

Ruszyła IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z Udziałem OSP i Samorządów FLORIANY. To sztandarowe przedsięwzięcie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP promujące społeczną działalność strażaków ochotników nazywane strażackimi Oscarami.

• 10 stycznia 2020

Z grypą nie ma żartów!!!

Styczeń – marzec to w Polsce szczyt zachorowań na grypę. Grypa, pozornie błaha, grozi bardzo poważnymi powikłaniami (m.in. zapaleniem płuc i oskrzeli, mózgu, opon mózgowych czy mięśnia sercowego i osierdzia), które mogą wystąpić u każdego, niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Pamiętajmy, że najlepszą ochroną jest zaszczepienie się.

• 9 stycznia 2020

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2020

• 9 stycznia 2020

Ocena jakości wody

W rozwinięciu ocena jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi wydana przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łęczycy.

• 8 stycznia 2020