Projekt gminy Grabów zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego

Projekt gminy Grabów Wakacje z duchami – warsztaty, spotkania oraz kino letnie w gminie Grabów” to jedna z 210 propozycji zadań zgłoszonych w ramach II edycji  Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego.  Zgłoszony projekt podpisała grupa 50 mieszkańców gminy.  Najpóźniej do 3 sierpnia poznamy pełną listę zweryfikowanych zadań, na które będzie można głosować przez cały październik. Do 30 listopada poznamy wyniki głosowania, a zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w 2019 r.

• 11 czerwca 2018

KOMUNIKAT O ZAGROŻENIU UPRAW ROŚLIN

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łęczycy ostrzega o zagrażającej plantacjom ziemniaka stonce ziemniaczanej.

• 10 czerwca 2018

Bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców z łódzkiego!

Centrum Innowacji Biznesowej (Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Departament ds. Przedsiębiorczości), wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, organizuje cykl BEZPŁATNYCH szkoleń w regionie województwa łódzkiego - Zgierz, Radomsko, Bełchatów, Sieradz, Łowicz.

• 6 czerwca 2018

KOMUNIKAT O ZAGROŻENIU UPRAW ROŚLIN

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łęczycy o pojawieniu się na plantacjach cebuli pierwszych objawów mączniaka rzekomego w postaci białoszarego nalotu na liściach cebuli.

• 6 czerwca 2018

Dzień Dziecka 2018

W środę 30 maja w Grabowie odbędzie się Dzień Dziecka. W programie: plac zabaw, zamek, forteca, maraton zumby, turniej piłki etc.

DARMOWY KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Zapraszamy wszystkie osoby powyżej 25. roku życia na darmowy kurs języka angielskiego

Więcej informacji pod nr telefonu 797 063 628

KOMUNIKAT O ZAGROŻENIU UPRAW ROŚLIN

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa informuje, iż śliwom zagraża owocówka śliwkóweczka.

• 25 maja 2018

Projekt „Twoja nowa szansa”

Stowarzyszanie PROREW (lider) i FEUER Sp. z o.o. (partner) zapraszają do udziału  projekcie Twoja nowa szansa” współfinansowanego  przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego  Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 w ramach: Osi priorytetowej: I. Osoby młode na rynku pracy, Działanie: 1.2 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy, Poddziałanie: 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

• 24 maja 2018

KOMUNIKAT O ZAGROŻENIU UPRAW ROŚLIN

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łęczycy stwierdza występowanie I pokolenia połyśnicy marchwianki.

Decyzję o sposobie i terminie zwalczania połyśnicy marchwianki w uprawach marchwi należy podjąć po przeprowadzeniu obserwacji.

• 22 maja 2018

Obowiązkowa ewidencja zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków

Do 30 maja 2018 r. właściciele nieruchomości na terenie Gminy Grabów posiadający zbiornik bezodpływowy (szambo) lub przydomową oczyszczalnię ścieków muszą wypełnić druk zgłoszenia i dostarczyć go do pracownika ds. Planowania Przestrzennego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Grabowie.

• 22 maja 2018