UWAGA! POTRZEBNA KREW!

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną spowodowaną przez koronawirus SARS-CoV-2 oraz podejmowanymi licznymi środkami ostrożności w celu zapobiegania oraz zwalczania zakażeń odnotowywana jest obniżona liczba fluktuacji dawców,a wszyscy mamy pełną świadomość jak ważna jest krew do ratowania życia i zdrowia ludzi, i że tego cennego leku nie da się wyprodukować.

• 2 kwietnia 2020

Dodatkowe wymagania dla hodowców świń

Informujemy, iż zostały opracowane zasady biosekuracji dla gospodarstw utrzymujących świnie. Mają one na celu uzyskanie odstępstwa od obowiązku wykonywania badań laboratoryjnych próbek krwi w kierunku ASF, pobranych od świń na 7 dni przed przemieszczeniem zwierząt z obszaru objętego ograniczeniami i obszaru zagrożenia.

• 2 kwietnia 2020

Informacja PT KRUS w Łęczycy

Informacja PT KRUS w Łęczycy zachęcająca rolników do korzystania z materiałów prewencyjnych, znajdujących się na stronie internetowej Kasy.

• 1 kwietnia 2020

OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

Od 01.04.2020 roku na terenie Gminy Grabów będą obowiązywały nowe stawki opłaty za zagospodarowanie odpadami komunalnymi :

• 25,00 zł miesięczna opłata za jednego mieszkańca,
  • Mieszkańcy posiadający przydomowe kompostowniki mogą skorzystać z częściowego zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, która wynosi 8%,
  • Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszcza się miesięcznie z dołu do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, którego obowiązek ponoszenia opłaty dotyczy.

• 31 marca 2020

Zasady dotyczące opuszczania kwarantanny

Główny Inspektorat Sanitarny przypomina zasady dotyczące opuszczania kwarantanny.

Kwarantanna nakładana jest na okres 14 dni. Decyzja o kwarantannie wynika z: a) tytułu przekroczenia granicy po 15 marca 2020 r. albo b) może być przekazana ustnie przez pracownika sanepidu.

• 30 marca 2020

Obwieszczenie Wójta Gminy Grabów

OBWIESZCZENIE

WÓJTA GMINY GRABÓW

o wyłożeniu (II) do publicznego wglądu

projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Grabów wraz z prognozą oddziaływania na środowisko

• 27 marca 2020

• 24 marca 2020

Koronawirus a zwierzęta domowe

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 na terenie kraju. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kutnie informuje, że nie istnieje możliwość zawieszenia obowiązku przeprowadzania obowiązkowych szczepień psów przeciwko wściekliźnie, co 12 miesięcy u zwierząt, które ukończyły 3 miesiąc życia.

• 23 marca 2020