KOMUNIKAT O ZAGROŻENIU UPRAW ROŚLIN

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa  ostrzega o zagrożeniu jakim dla upraw roślin jest parch jabłoni. Pamiętajmy, że grzyb zimuje w postaci otoczni na opadłych porażonych liściach jabłoni. Uprawy zarażone w poprzednim roku bez podjęcia właściwych działań zachorują ponownie.

ODDAJ KREW - OCAL ŻYCIE

Zbiórka krwi odbędzie się w dniu 22 kwietnia 2018r. w godzinach 9.30 -13.00 w OSP Stara Sobótka

Wiosna bez pneumokoków

Przed Państwem szansa bezpłatnego zaszczepienia dzieci przeciw pneumokokom – jednych z najbardziej groźnych bakterii wywołujących ciężkie choroby i często pozostawiających powikłania na całe życie. Taką możliwość oferuje Państwu Ministerstwo Zdrowia. Można zaszczepić dzieci do 5 r.ż., które dotąd nie otrzymały szczepionki przeciw pneumokokom. Wystarczy tylko zgłosić się do swojego Lekarza Pierwszego Kontaktu.

DOFINANSOWANIE NA WYMIANĘ PIECA WĘGLOWEGO

Zlikwiduj swój stary piec na węgiel i odbierz 85% dofinansowania na zakup i montaż pompy ciepła w technologii powietrze woda, lub pieca 5 klasy.

Wycinka drzew

Urząd Gminy w Grabowie informuję, iż w dniu 9 kwietnia 2018 roku w godz. 7:00 – 15:00 mogą wystąpić chwilowe utrudnienia na drodze gminnej w miejscowości Aleksandrówek z uwagi na wycinkę drzew realizowaną przez Nadleśnictwa Koło.

Za utrudnienia przepraszamy.

• 6 kwietnia 2018

Bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że w okresie wakacji KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników. Dzieciom z województwa łódzkiego proponujemy wyjazd na bezpłatny turnus trwający 21 dni do Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS

• 6 kwietnia 2018

Święto Palanta 2018

Tradycyjnie we wtorek po Wielkanocy rzemieślnicy i kupcy z terenu Gminy Grabów gromadzą się na dorocznych rozgrywkach w palanta.

Oprócz tradycyjnej gry w ten dzień można przeżyć wiele innych atrakcji, począwszy od pasowania na Honorowego Członka Klubu Palanta, poprzez mecze zaproszonych Gości i drużyn szkolnych, aż po degustację palantowych potraw.

Ponadto imprezę uświetniają: Gminna Orkiestra Dęta z Mażoretkami oraz zespoły muzyczne.

Serdecznie zapraszamy do Grabowa, gdzie Wielkanoc trwa trzy dni!

• 26 marca 2018

„Popołudnie z biznesem - fundusze na rozwój Twojej firmy"

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego serdecznie zapraszają przedsiębiorców z naszego regionu do udziału w cyklu spotkań informacyjnych dotyczących instrumentów wsparcia dla małych i średnich firm.

Spotkanie odbędzie się 04.04.2018 w Hotelu Chrobry w Topoli Królewskiej

• 21 marca 2018

Informacja o konieczności spełniania zasad bioasekuracji

UWAGA! Kontrole w gospodarstwach utrzymujących trzodę chlewną

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kutnie informuje, iż począwszy od miesiąca kwietnia 2018 r. będą realizowane kontrole przez pracowników Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kutnie, w gospodarstwach utrzymujących trzodę chlewną. Kontrole będą obejmowały zagadnienia dotyczące przestrzegania przez hodowców zasad identyfikacji i rejestracji świń oraz zasad bioasekuracji.

• 20 marca 2018

Dofinansowanie na wymianę pieca węglowego

Odbierz 85% dofinansowania na likwidację starego pieca na węgiel i montaż pompy ciepła w technologii powietrze woda lub pieca na pellet.

Termin zgłoszeń przedłużony do 30.03.2018 r.

• 17 marca 2018