ŻYCZENIA WIELKANOCNE

• 10 kwietnia 2020

Prośba o wsparcie szpitala w Łęczycy

Z inicjatywy pracowników szpitala w Łęczycy, w grudniu 2019r została powołana fundacja  "Dobry Szpital". Obecnie w sądzie trwa procedura jej rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowniczym. Po tych czynnościach istnienie fundacji stanie się faktem i ułatwi możliwość pozyskiwania środków od firm i osób nam przychylnych. To właśnie było celem jej utworzenia.

• 9 kwietnia 2020

ZARZĄDZENIE Nr 31/2020 Wójta Gminy Grabów

ZARZĄDZENIE Nr 31/2020 Wójta Gminy Grabów z dnia 6 kwietnia 2020r. w sprawie ograniczenia handlu na Targowisku Gminnym w Grabowie

• 6 kwietnia 2020

Informacja

W związku ograniczeniem dostępności Urzędu Gminy w Grabowie dla interesantów, prosi się osoby pobierające stypendia szkolne o dostarczanie faktur potwierdzających poniesione  wydatki oraz wniosek o wpłatę świadczenie na konto bankowe (wzór w załączniku).  Dokumenty należy wrzucić do pojemnika (urny) umieszczonej przy wejściu bocznym do urzędu.

• 3 kwietnia 2020

Tarcza Antykryzysowa – wsparcie z ZUS

Ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową. Regulacje te wchodzą w życie 1 kwietnia br. Wśród rozwiązań, które mają zapobiegać skutkom epidemii koronawirusa w Polsce, jest wsparcie realizowane przez ZUS.

UWAGA! POTRZEBNA KREW!

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną spowodowaną przez koronawirus SARS-CoV-2 oraz podejmowanymi licznymi środkami ostrożności w celu zapobiegania oraz zwalczania zakażeń odnotowywana jest obniżona liczba fluktuacji dawców,a wszyscy mamy pełną świadomość jak ważna jest krew do ratowania życia i zdrowia ludzi, i że tego cennego leku nie da się wyprodukować.

• 2 kwietnia 2020

Dodatkowe wymagania dla hodowców świń

Informujemy, iż zostały opracowane zasady biosekuracji dla gospodarstw utrzymujących świnie. Mają one na celu uzyskanie odstępstwa od obowiązku wykonywania badań laboratoryjnych próbek krwi w kierunku ASF, pobranych od świń na 7 dni przed przemieszczeniem zwierząt z obszaru objętego ograniczeniami i obszaru zagrożenia.

Informacja PT KRUS w Łęczycy

Informacja PT KRUS w Łęczycy zachęcająca rolników do korzystania z materiałów prewencyjnych, znajdujących się na stronie internetowej Kasy.

• 1 kwietnia 2020

OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

Od 01.04.2020 roku na terenie Gminy Grabów będą obowiązywały nowe stawki opłaty za zagospodarowanie odpadami komunalnymi :

• 25,00 zł miesięczna opłata za jednego mieszkańca,
  • Mieszkańcy posiadający przydomowe kompostowniki mogą skorzystać z częściowego zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, która wynosi 8%,
  • Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszcza się miesięcznie z dołu do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, którego obowiązek ponoszenia opłaty dotyczy.

• 31 marca 2020