VII edycja Konkursu "EKOBELFRY" o nagrodę WFOŚiGW w Łodzi

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ogłosił VII edycję Konkursu „Ekobelfry”, którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej aktywnych nauczycieli, prowadzących działalność na polu edukacji ekologicznej oraz szkół i przedszkoli propagujących tematykę ochrony środowiska w roku szkolnym 2016/2017 i 2017/2018.

• 20 czerwca 2018

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.

ODDAJ KREW - OCAL ŻYCIE

Zbiórka krwi odbędzie się w dniu 24 czerwca 2018 w godzinach 9.30 -13.00 w OSP Stara Sobótka

KOMUNIKAT O ZAGROŻENIU UPRAW ROŚLIN

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łęczycy ostrzega o zaistnieniu sprzyjających warunków atmosferycznych do rozwoju zarazy ziemniaka.

• 18 czerwca 2018

Zaproszenie dla Seniorów z gminy Grabów do Łęczycy

W sobotę, 23 czerwca 2018 r. w Łęczycy obok Ratusza Miejskiego odbędą się bezpłatne zajęcia z edukacji zdrowotnej oraz spacer z kijami Nordic Walking pod okiem instruktora.

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma koszulkę, wodę mineralną oraz dyplom udziału w zajęciach. W każdej grupie zostaną wyłonione i nagrodzone dwie osoby, które najlepiej opanują prawidłową technikę Nordic Walking.

Liczba miejsc ograniczona - o przyjęciu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia pod numerem telefonu 781-315-059.

• 13 czerwca 2018

Gmina Grabów pozyskała pieniądze dla OSP

Dzięki złożonemu przez Gminę Grabów wnioskowi do Ministerstwa Sprawiedliwości 2 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy: Grabów oraz Stara Sobótka otrzymają sprzęt ratownictwa medycznego oraz ratownictwa drogowego, który zostanie zakupiony ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości. Gmina Grabów pozyskała dotację w kwocie 49 896,00 zł.

• 12 czerwca 2018

Projekt gminy Grabów zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego

Projekt gminy Grabów Wakacje z duchami – warsztaty, spotkania oraz kino letnie w gminie Grabów” to jedna z 210 propozycji zadań zgłoszonych w ramach II edycji  Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego.  Zgłoszony projekt podpisała grupa 50 mieszkańców gminy.  Najpóźniej do 3 sierpnia poznamy pełną listę zweryfikowanych zadań, na które będzie można głosować przez cały październik. Do 30 listopada poznamy wyniki głosowania, a zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w 2019 r.

• 11 czerwca 2018

KOMUNIKAT O ZAGROŻENIU UPRAW ROŚLIN

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łęczycy ostrzega o zagrażającej plantacjom ziemniaka stonce ziemniaczanej.

• 10 czerwca 2018

Bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców z łódzkiego!

Centrum Innowacji Biznesowej (Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Departament ds. Przedsiębiorczości), wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, organizuje cykl BEZPŁATNYCH szkoleń w regionie województwa łódzkiego - Zgierz, Radomsko, Bełchatów, Sieradz, Łowicz.

• 6 czerwca 2018

KOMUNIKAT O ZAGROŻENIU UPRAW ROŚLIN

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łęczycy o pojawieniu się na plantacjach cebuli pierwszych objawów mączniaka rzekomego w postaci białoszarego nalotu na liściach cebuli.

• 6 czerwca 2018