• 21 kwietnia 2020

ARiMR: Można ubiegać się o odroczenie terminu spłaty zadłużenia w ARiMR

Z uwagi na ogłoszony w Polsce stan epidemii, Agencja Restrukturyzacji i  Modernizacji Rolnictwa informuje o możliwości ubiegania się o odroczenie terminu spłaty zadłużenia wobec ARiMR do czasu odwołania stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii ogłoszonych w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

• 21 kwietnia 2020

Wójt Gminy Grabów

Zawiadamia o wywieszeniu w siedzibie Urzędu Gminy w Grabowie
przy ulicy 1 Maja 21,
na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej i w prasie lokalnej wykazu:

Nieruchomości niezabudowanej przeznaczonej do sprzedaży położonej w obrębie ewidencyjnym Radzyń, przeznaczonej do zbycia w drodze przetargu ustnego nieograniczonego.

• 19 kwietnia 2020

Tarcza Antykryzysowa dla rolników

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi  informuje o nowelizacji ustawy o COVID-19, tak zwanej Tarczy Antykryzysowej. Załączona ulotka informuje rolników o formach pomocy dla rolników i rolnictwa.

• 15 kwietnia 2020

• 15 kwietnia 2020

„Zdalna Szkoła”

Gmina Grabów 8 kwietnia znalazła się na liście Gmin i powiatów, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Zdalna Szkoła” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

• 14 kwietnia 2020

Dotacja na zadanie pn. "Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag"

Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przyznał Gminie Grabów dofinansowanie w formie dotacji do kwoty 70 100,00 zł na przedsięwzięcie pn. Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag”. W dniu 14.04.2020 r. została podpisana umowa o dofinansowanie w formie dotacji.

Historia Święta Palanta w Grabowie

We wtorek, po Świętach Wielkanocnych w Grabowie odbywa się Święto Palanta, kiedy to turyści i mieszkańcy okolicznych wsi przybywają do Grabowa aby dopingować graczy, którzy używając kijów i gumowej piłeczki, rozgrywają na miejscowym rynku pasjonujący turniej. Wszystko odbywa się pod nadzorem Króla Palanta. Tradycyjnie obchody Święta Palanta rozpoczynają się się Mszą Świętą w Grabowskim Kościele. Na ten dzień Wójt przekazuje klucz do Gminy Grabów Królowi Palanta.

Informacja Poczty Polskiej dotycząca skrzynek oddawczych

Szczególna sytuacja związana z epidemią, w praktyce utrudnia dziś wielu osobom nieposiadającym skrzynek, korzystanie z usług pocztowych. Odbiór korespondencji rejestrowanej wymaga bowiem wizyty w placówce pocztowej.

Tymczasem, posiadając skrzynkę na swojej posesji, każdy może bezpłatnie złożyć stosowne żądanie doręczania listów poleconych do skrzynki, o czym klient zostanie każdorazowo poinformowany poprzez sms lub e-mail. Oznacza to brak awiza i konieczności wizyty w Urzędzie Pocztowym.

Dziś przy istotnej części posesji, nie ma skrzynek a ich umieszczenie ograniczy do minimum bezpośredni kontakt z listonoszem pozytywnie wpływając na zdrowie i bezpieczeństwo zarówno mieszkańców jak i pracowników Poczty Polskiej.