Bezpłatna mammografia

Bezpłatna mammografia w technologii cyfrowej dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały bezpłatnego badania

• 9 lutego 2020

Narada Sołtysów Gminy Grabów

Narada Sołtysów Gminy Grabów odbędzie się 7 lutego 2020 roku o godz. 10:00 w sali narad Urzędu Gminy w Grabowie

• 5 lutego 2020

NIE PODDAJ SIE GRYPIE

Aktualnie trwa sezon zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne.

Aby zminimalizować ryzyko zachorowania warto przestrzegać kilku prostych  zasad:

- higieny podczas oddychania, czyli zasłanianie w trakcie kaszlu i kichaniu nosa i ust (najlepiej chusteczką jednorazową),

- higieny osobistej, przede wszystkim częste mycie rak,

- unikanie bezpośredniego kontaktu z osobami z objawami grypopodobnymi,

- szczepienia ochronne przeciwko grypie

• 5 lutego 2020

Informacje Głównego Inspektora Sanitarnego dot. nowego koronawirusa 2019-nCoV

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w serwisie Aktualności, znajdują się na bieżąco aktualizowane informacje dot. nowego koronawirusa 2019-nCoV:

www.gis.gov.pl

Zobacz także informacje opublikowane na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia:

• 29 stycznia 2020

Zaproszenie na Spotkanie ekumeniczne w Nowej Sobótce pod patronatem honorowym Wójta Gminy Grabów

W piątek 24 stycznia 2020 r. w Nowej Sobótce, gm. Grabów, odbędzie się Spotkanie ekumeniczne organizowane przez Parafię Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Nowej Sobótce raz Kalisko-Koniński Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął p. Janusz Jagodziński - Wójt Gminy Grabów.

• 23 stycznia 2020

Obowiązkowa ewidencja zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków

Właściciele nieruchomości na terenie Gminy Grabów posiadający zbiornik bezodpływowy (szambo) lub przydomową oczyszczalnię ścieków, muszą wypełnić druk zgłoszenia i dostarczyć go do 17 lutego 2020 r. do Urzędu Gminy w Grabowie.

• 23 stycznia 2020

Oświadczenie o wartości sprzedanego alkoholu za 2019 rok.

Przypominamy wszystkim przedsiębiorcom posiadającym zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności złożenia oświadczenia o wartości sprzedanego alkoholu za 2019 rok i wniesienia opłaty .
Ustawowy termin złożenia oświadczenia i wniesienia opłaty upływa 31 stycznia 2020 r.

• 21 stycznia 2020

UWAGA! PTASIA GRYPA

W związku z informacją od Powiatowego Inspektora Weterynarii w Kutnie dot. wystąpienia przypadku ptasiej grypy w miejscowości Zalesie Gmina Dąbie, informujemy iż obszar zagrożony chorobą obejmuje część powiatu łęczyckiego w tym w Gminie Grabów następujące miejscowości: Leszno, Byszew, Goszczędza, Celinów, Grabów, Bugaj, Biała Góra, Pieczew, Stanisławki, Besiekiery, Źrebięta, Rybnik, Jamy, Polamy, Janów, Ostrówek, Kobyle, Pokrzywnia, Smardzew, Osiny, Jastrzębia, Kadzidłowa. Na powyższym obszarze określono obowiązujące ZAKAZY i NAKAZY.

• 15 stycznia 2020

Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy: nowe źródło finansowania inicjatyw obywatelskich

Konferencją z udziałem przedstawicieli MSZ i Ambasady Norwegii, organizacji społecznych z Polski i krajów darczyńców zainaugurowany został dziś w Warszawie nowy program dotacyjny, którego celem jest wzmocnienie i rozwój społeczeństwa obywatelskiego i aktywności obywatelskiej oraz upodmiotowienie grup zagrożonych wykluczeniem.

• 13 stycznia 2020

Bądź bezpieczny w czasie ferii!

W tym sezonie ferie zimowe w województwie łódzkim potrwają od 13 do 26 stycznia 2020 r. Zimowa pora to wspaniała okazja do spędzania wolnego czasu poza domem, jak również na terenach oddalonych od miejsca zamieszkania. Wypoczywając aktywnie w czasie ferii zimowych dla bezpieczeństwa własnego oraz innych osób, należy pamiętać o zachowaniu ostrożności oraz stosować zasady podstawowe bezpieczeństwa.

• 10 stycznia 2020