UWAGA! WYSOCE ZJADLIWA GRYPA PTAKÓW

W związku z informacją od Powiatowego Inspektora Weterynarii w Kutnie dot. wystąpienia przypadku ptasiej grypy w miejscowości Baranowiec Gmina Dąbie, informujemy iż obszar zagrożony chorobą obejmuje część powiatu łęczyckiego, w tym, w Gminie Grabów następujące miejscowości: Leszno, Piaski, Byszew, Goszczędza, Celinów, Grabów, Bugaj, Biała Góra, Pieczew, Stanisławki, Besiekiery, Źrebięta, Rybnik, Jamy, Polamy, Janów, Ostrówek, Kobyle, Pokrzywnia, Smardzew, Osiny, Jastrzębia, Kadzidłowa, Kadzidłowa – Adamów, Kadzidłowa – Borki, Kadzidłowa – Brzezinka, Kadzidłowa – Grabinka, Kadzidłowa – Karolewo, Srebrna, Srebrna Wieś, Kępina.

• 28 lutego 2020

Jak chronić się przed wirusami

W związku ze wzrostem w ostatnim czasie zachorowań na infekcje wirusowe, grypopodobne, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy apeluje  o przestrzeganie zasad higieny. Zachęcamy także do zapoznania się z ulotką dot. sposobów ograniczania ryzyka zakażenia koronawirusem.

• 28 lutego 2020

MAŁE PROJEKTY LOKALNE

Informujemy, iż Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich (tzw. Granty Sołeckie).

• 25 lutego 2020

Informacja

Urząd Gminy w Grabowie informuje iż w związku z pracami konserwacyjnymi w dniu 20.02.2020 r (czwartek) możliwe wystąpienie spadku ciśnienia wody. Za utrudnienia przepraszamy.

• 20 lutego 2020

Zabezpiecz gospodarstwo przed suszą, złóż wniosek o dotację

Od 21 lutego do 20 kwietnia 2020 r. rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego.

• 12 lutego 2020

Bezpłatna mammografia

Bezpłatna mammografia w technologii cyfrowej dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały bezpłatnego badania

• 9 lutego 2020