Skorzystaj z bezpłatnych szkoleń !!!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych I Oddział w Łodzi zaprasza Państwa 09 stycznia 2020r. do udziału w bezpłatnym szkoleniu:

Zasady ustalania stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe (IWA)

• 7 stycznia 2020

OGŁOSZENIE O NABORZE NR 1/2020

Wójt Gminy Grabów zachęca stowarzyszenie z terenu Gminy Grabów do składania wniosków o powierzenie grantów w ramach projektu grantowego dla poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego objętego PROW na lata 2014-2020.

Istnieje możliwość aplikowania o granty o wartości od 5000 zł do 33000 zł. Brak wkładu własnego. Szczegółowe informacje: http://www.lgd-ziemialeczycka.pl/index.php/articles/index/30,nabory-2019.html ogłoszenie nr 1/2019.

• 3 stycznia 2020

• 21 grudnia 2019

• 18 grudnia 2019

UWAGA OBOWIĄZEK SEGREGACJI DLA WSZYSTKICH!

W związku ze zmianą Ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach informujemy, że wszedł obowiązek segregacji odpadów komunalnych. Segregacja odpadów, do tej pory dobrowolna, od 6 września 2019r. stała się obligatoryjnym sposobem gromadzenia odpadów. Jej brak lub stwierdzenie nieprawidłowości w jej prowadzeniu będą skutkowały odebraniem odpadów jako zmieszanych i podwyższeniem opłaty za miesiące, w których nie dopełniono obowiązku.

Właściciele nieruchomości, którzy jeszcze nie segregują odpadów powinni:

• złożyć w tutejszym Urzędzie deklarację z uwzględnieniem segregacji odpadów,
  • zapoznać się z harmonogramem wywozu odpadów segregowanych
  • podjąć trud segregacji w trosce o czyste środowisko i swoje finanse.

WSZYSTKIE OSOBY MAJĄCE ZŁOŻONĄ DEKLARACJĘ NA ODPADY NIESEGREGOWANE, PROSZONE SĄ O ZGŁASZANIE SIĘ DO URZĘDU GMINY GRABÓW CELEM ZMIANY DEKLARACJI NA SEGREGOWANE!!

• 3 grudnia 2019

Ostrzeżenie meteorologiczne - Opady marznące

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Zespół w Poznaniu wydało ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia dla województwa łódzkiego.

• 3 grudnia 2019

Bezpłatna mammografia

Bezpłatna mammografia w technologii cyfrowej dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały bezpłatnego badania

• 30 listopada 2019

Obwieszczenie Wójta Gminy Grabów

Obwieszczenie Wójta Gminy Grabów o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Grabów wraz z prognozą oddziaływania na środowisko

• 29 listopada 2019

Realizacja zadania pn.: „Gdzie kucharek sześć, tam będzie co zjeść” – remont i wyposażenie zaplecza kuchennego świetlicy wiejskiej w Chorkach dobiegła końca.

Projekt został współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

W pierwszym etapie prac  odświeżono pomieszczenia świetlicy. Następnie uporządkowano teren wokół świetlicy. Mieszkańcy wyrównali teren wokół świetlicy. W ramach realizacji zadania dokonano również adaptacji pomieszczenia socjalnego.

• 12 listopada 2019

Realizacja zadania pn.: „Pierwsze koty za płoty-nowe ogrodzenie zrobi wrażenie” – wymiana ogrodzenia przy wejściu do Szkoły Podstawowej im. Marii Koszutskiej w Kadzidłowej dobiegła końca.

Projekt został współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

W pierwszym etapie prac dokonano demontażu starego, betonowego ogrodzenia. W prace te  zaangażowali się zarówno mieszkańcy sołectwa, jak i rodzice uczniów uczęszczających do SP Kadzidłowa.

• 8 listopada 2019