Jubileusz 100-lecia urodzin mieszkanki Gminy Grabów

W tym roku mieszkanka Gminy Grabów Pani Janina Nowakowska obchodziła setne urodziny.   Jubilatka całe życie zamieszkała w Starej Sobótce -  24 czerwca 2019 r. ukończyła 100 lat !!!

• 25 lipca 2019

OSTRZEŻENIE PAŃSTWOWEJ SŁUŻBY HYDROLOGICZNEJ NR 1/2019

Państwowa Służba hydrologiczna wprowadza stan zagrożenia hydrologicznego w związku z prognozowanym wystąpieniem niżówki hydrologicznej w sierpniu 2019 r. na obszarze województw: wielkopolskiego, lubuskiego, opolskiego (część południowo-wschodnia), śląskiego (część zachodnia i północno-zachodnia), mazowieckiego (część północno-zachodnia), łódzkiego (część południowo-wschodnia), lubelskiego (część północna) oraz zachodniopomorskiego (część południowo-zachodnia).

• 24 lipca 2019

Komunikat o zwalczaniu II pokolenia owocówki śliwkóweczki

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa  Oddział Łęczyca ostrzega o początku wylotu motyli II pokolenia owocówki śliwkóweczki, który rozpoczyna się najczęściej w II dekadzie lipca i trwa nawet do końca września. Okres składania jaj jest bardzo długi – trwa od II połowy lipca aż do końca sierpnia, czasem nawet dłużej. Pokolenie letnie jest liczniejsze i bardziej płodne od pokolenia pierwszego.

• 23 lipca 2019

Bezpieczne wakacje: zatrucia pokarmowe

Wakacje. Czas przygód, niestety także żołądkowo-jelitowych. Podróże, przebywanie poza domem, spotkania towarzyskie na świeżym powietrzu... i wisząca nad nimi groza zatruć pokarmowych. Możemy ją oczywiście zminimalizować, przestrzegając podstawowych zasad higieny.

• 21 lipca 2019

100 Lat OSP Pieczew

W niedzielę, 14 lipca druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Pieczew świętowali setną rocznicę powstania ich jednostki.

• 15 lipca 2019

KOMUNIKAT O ZAGROŻENIU UPRAW ROŚLIN

Na plantacjach ogórka stwierdzono pierwsze objawy występowania mączniaka rzekomego dyniowatych. Decyzję o sposobie i terminie zwalczania mączniaka rzekomego należy podjąć po przeprowadzeniu obserwacji. Pierwsze objawy choroby w uprawach polowych i pod osłonami pojawiają się w trzeciej dekadzie czerwca i na przełomie lipca, w każdej fazie rozwojowej ogórków.

• 10 lipca 2019

OBWIESZCZENIE Komisji Okręgowej Nr 32 w Grabowie

Komisja Okręgowa Nr 32 w Grabowie zawiadamia członków Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego , że  w okręgu wyborczym Nr 32 w Gminie Grabów  w wyborach do Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego zgłoszona liczba kandydatów jest równa liczbie mandatów wybieranych w/w okręgu wyborczym.

• 8 lipca 2019

KOMUNIKAT O ZAGROŻENIU UPRAW ROŚLIN

Na plantacjach ogórka stwierdzono pierwsze objawy występowania bakteryjnej kanciastej plamistości ogórka. Pierwsze objawy choroby są już widoczne w fazie 2-3 liści właściwych. Obserwacje nasilenia choroby prowadzić należy w okresie wegetacji do momentu pełnej dojrzałości owoców. Rozwojowi patogenu sprzyja wysoka wilgotność powietrza, ciepło (optymalna temp. 24-27°C) oraz długotrwałe zwilżenie roślin rosą.

• 4 lipca 2019

Składanie wniosków o szacowanie strat suszowych

Urząd Gminy w Grabowie zawiadamia  producentów rolnych, których uprawy zbóż jarych i ozimych, kukurydzy na ziarno i kiszonkę, roślin strączkowych, rzepaku i rzepiku oraz krzewów owocowych dotknięte zostały klęską suszy, że przyjmuje  wnioski o oszacowanie szkód w ww. uprawach, w godzinach pracy urzędu . Wnioski o oszacowanie strat można składać do 16 lipca 2019 r.

• 2 lipca 2019