• 10 marca 2020

ARiMR dofinansuje inwestycje chroniące przed ASF lub powodzią

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje pomoc rolnikom z całej Polski, którzy chcą zabezpieczyć swoje gospodarstwa przed afrykańskim pomorem świń. ARiMR wesprze również spółki wodne, które chcą zainwestować w urządzenia chroniące gospodarstwa przed powodzią. 19 marca 2020 r. rusza nabór wniosków o wsparcie „Inwestycji zapobiegających zniszczeniu potencjału produkcji rolnej”.

• 9 marca 2020

• 8 marca 2020

Informacja

Wójt Gminy Grabów informuje o rozpoczęciu naboru wniosków mieszkańców na uzyskanie dotacji w 2020 roku na usuwanie wyrobów azbestowych z nieruchomości znajdujących się na terenie Gminy Grabów. Osoby zainteresowane bezpłatnym usunięciem azbestu z dachów budynków lub odbioru wcześniej zdemontowanego azbestu, prosimy o składanie wniosków.

Wnioski należy składać w Urzędzie Gminy Grabów w  terminie do 20 marca 2020 r.

• 6 marca 2020

• 2 marca 2020

UWAGA! WYSOCE ZJADLIWA GRYPA PTAKÓW

W związku z informacją od Powiatowego Inspektora Weterynarii w Kutnie dot. wystąpienia przypadku ptasiej grypy w miejscowości Baranowiec Gmina Dąbie, informujemy iż obszar zagrożony chorobą obejmuje część powiatu łęczyckiego, w tym, w Gminie Grabów następujące miejscowości: Leszno, Piaski, Byszew, Goszczędza, Celinów, Grabów, Bugaj, Biała Góra, Pieczew, Stanisławki, Besiekiery, Źrebięta, Rybnik, Jamy, Polamy, Janów, Ostrówek, Kobyle, Pokrzywnia, Smardzew, Osiny, Jastrzębia, Kadzidłowa, Kadzidłowa – Adamów, Kadzidłowa – Borki, Kadzidłowa – Brzezinka, Kadzidłowa – Grabinka, Kadzidłowa – Karolewo, Srebrna, Srebrna Wieś, Kępina.

• 28 lutego 2020

Jak chronić się przed wirusami

W związku ze wzrostem w ostatnim czasie zachorowań na infekcje wirusowe, grypopodobne, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy apeluje  o przestrzeganie zasad higieny. Zachęcamy także do zapoznania się z ulotką dot. sposobów ograniczania ryzyka zakażenia koronawirusem.

• 28 lutego 2020

MAŁE PROJEKTY LOKALNE

Informujemy, iż Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich (tzw. Granty Sołeckie).

• 25 lutego 2020