UWAGA! PTASIA GRYPA

W związku z informacją od Powiatowego Inspektora Weterynarii w Kutnie dot. wystąpienia przypadku ptasiej grypy w miejscowości Zalesie Gmina Dąbie, informujemy iż obszar zagrożony chorobą obejmuje część powiatu łęczyckiego w tym w Gminie Grabów następujące miejscowości: Leszno, Byszew, Goszczędza, Celinów, Grabów, Bugaj, Biała Góra, Pieczew, Stanisławki, Besiekiery, Źrebięta, Rybnik, Jamy, Polamy, Janów, Ostrówek, Kobyle, Pokrzywnia, Smardzew, Osiny, Jastrzębia, Kadzidłowa. Na powyższym obszarze określono obowiązujące ZAKAZY i NAKAZY.

• 15 stycznia 2020

Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy: nowe źródło finansowania inicjatyw obywatelskich

Konferencją z udziałem przedstawicieli MSZ i Ambasady Norwegii, organizacji społecznych z Polski i krajów darczyńców zainaugurowany został dziś w Warszawie nowy program dotacyjny, którego celem jest wzmocnienie i rozwój społeczeństwa obywatelskiego i aktywności obywatelskiej oraz upodmiotowienie grup zagrożonych wykluczeniem.

• 13 stycznia 2020

Bądź bezpieczny w czasie ferii!

W tym sezonie ferie zimowe w województwie łódzkim potrwają od 13 do 26 stycznia 2020 r. Zimowa pora to wspaniała okazja do spędzania wolnego czasu poza domem, jak również na terenach oddalonych od miejsca zamieszkania. Wypoczywając aktywnie w czasie ferii zimowych dla bezpieczeństwa własnego oraz innych osób, należy pamiętać o zachowaniu ostrożności oraz stosować zasady podstawowe bezpieczeństwa.

• 10 stycznia 2020

FLORIANY 2020

Ruszyła IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z Udziałem OSP i Samorządów FLORIANY. To sztandarowe przedsięwzięcie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP promujące społeczną działalność strażaków ochotników nazywane strażackimi Oscarami.

• 10 stycznia 2020

Z grypą nie ma żartów!!!

Styczeń – marzec to w Polsce szczyt zachorowań na grypę. Grypa, pozornie błaha, grozi bardzo poważnymi powikłaniami (m.in. zapaleniem płuc i oskrzeli, mózgu, opon mózgowych czy mięśnia sercowego i osierdzia), które mogą wystąpić u każdego, niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Pamiętajmy, że najlepszą ochroną jest zaszczepienie się.

• 9 stycznia 2020

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2020

• 9 stycznia 2020

Ocena jakości wody

W rozwinięciu ocena jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi wydana przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łęczycy.

• 8 stycznia 2020

Skorzystaj z bezpłatnych szkoleń !!!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych I Oddział w Łodzi zaprasza Państwa 09 stycznia 2020r. do udziału w bezpłatnym szkoleniu:

Zasady ustalania stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe (IWA)

• 7 stycznia 2020

OGŁOSZENIE O NABORZE NR 1/2020

Wójt Gminy Grabów zachęca stowarzyszenie z terenu Gminy Grabów do składania wniosków o powierzenie grantów w ramach projektu grantowego dla poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego objętego PROW na lata 2014-2020.

Istnieje możliwość aplikowania o granty o wartości od 5000 zł do 33000 zł. Brak wkładu własnego. Szczegółowe informacje: http://www.lgd-ziemialeczycka.pl/index.php/articles/index/30,nabory-2019.html ogłoszenie nr 1/2019.

• 3 stycznia 2020

Gmina Grabów w 2019 roku zrealizowała zadanie pn.: „Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Grabów w 2019 r.”
Całkowity koszt zadania: 32 760,29 zł. brutto.
Dotacja ze środków własnych WFOŚiGW w Łodzi: 24 681,60 zł. netto.
Zadanie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

• 31 grudnia 2019