• 8 marca 2019

Ocena jakości wody

W rozwinięciu ocena jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi wydana przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łęczycy.

KOMUNIKAT

Łódzki Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi przypomina, że uprawa bulw ziemniaków i przemieszczanie ich w Polsce oraz wewnątrz Unii Europejskiej może być prowadzona wyłącznie przez przedmioty wpisane do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony roślin i Nasiennictwa.

APEL DO ROLNIKÓW

Apel Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi.

Małe projekty lokalne

Informujemy, iż Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich (tzw. Granty Sołeckie).

Informacja

Informuję, że została ustalona nowa stawka opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Podwyżka opłat z 5 zł na 13 zł za odpady segregowane i z 9 zł na 20 zł za niesegregowane wynika przede wszystkim z:

• braku aktualizowania opłat za śmieci przez ostatnie lata,
  • znaczne zwiększenie produkcji śmieci przez mieszkańców gminy z 808 ton w 2014 r. do 1017 ton w 2018 r.,
  • wzrost opłaty za korzystanie ze środowiska, która ustalana jest przez Rząd RP. Opłaty te wzrosły w ciągu ostatnich 3 lat siedmiokrotnie z 24,15 zł w 2016 r. do 170 zł za tonę w 2019 r.

• 6 marca 2019

Wywóz odpadów wielkogabarytowych

Dnia 21 marca 2019 roku zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Szczegóły w rozwinięciu.

• 6 marca 2019

XVII Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019”

Głównym celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w indywidualnych gospodarstwach rolnych.
Konkurs przebiega w trzech etapach:

• regionalnym (trwa do 20.05.2019 r.)
  • wojewódzkim (trwa do 21.06.2019 r.)
  • ogólnokrajowym.

W etapie regionalnym komisje konkursowe wyłonią po trzech laureatów – właścicieli najbezpieczniejszych gospodarstw z trzech regionów województwa łódzkiego, tj. regionu łódzkiego, regionu piotrkowsko-skierniewickiego i regionu sieradzkiego.

Możliwość wystąpienia zagrożenia fitosanitarnego

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi ostrzega przed ogłoszeniami związanymi z obrotem sadzeniakami ziemniaka niewiadomego pochodzenia.

• 5 marca 2019

Uwaga na fałszywych Inspektorów Inspekcji Weterynaryjnej.

W związku z informacjami o pojawiających się  w gospodarstwach prowadzących chów i hodowle świń osób podszywających się za inspektorów z Inspekcji Weterynaryjnej informuję, iż prawdziwy Inspektor bądź urzędowy lekarz weterynarii powinien wylegitymować się :

• legitymacją służbową lub dowodem osobistym
  • imiennym upoważnieniem do kontroli wystawionym przez właściwego miejscowego lekarza weterynarii
  • odznaką identyfikacyjną