Nabór wniosków dla rolników poszkodowanych przez COVID-19 na finiszu

Środa w przyszłym tygodniu będzie ostatnim dniem na złożenie w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosku o wsparcie gospodarstw szczególnie dotknięte kryzysem COVID-19.

• 5 października 2020

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

Ostrzegamy o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100μg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu, które powoduje napływ transgraniczny pyłów z kierunku wschodniego nad obszar Polski, najprawdopodobniej spowodowany pożarami lasów w obwodzie ługańskim (Ukraina),warunki meteorologiczne (prędkość i kierunek wiatru) są sprzyjające napływowi zanieczyszczonych mas powietrza ze wschodu.

• 2 października 2020

Informacja PSR 2020

Powołując się na Komunikat  Dyrektora Centralnego Biura Spisowego w sprawie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 r. Gminne Biuro Spisowe informuje, że w związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań, spowodowanych pandemią COVID–19, rachmistrze spisowi prowadzić będą wyłącznie telefoniczne wywiady w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji.

Decyzja obowiązuje na terenie całego kraju od 1 października 2020 r. do odwołania.

Informacja o możliwości realizacji wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów spisowych w terenie będzie przesłana odrębnym komunikatem.

• 2 października 2020

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy przypomina o obowiązku zasłaniana ust i nosa!

Zasłanianie  ust  i  nosa  obowiązuje  w  zamkniętych  przestrzeniach  użyteczności
publicznej,  w  sklepach,  transporcie  publicznym,  na  przystanku  oraz  podczas  obsługi
interesantów i klientów.

• 29 września 2020

Nabór na stanowisko ds. księgowości budżetowej-wydatki

Wójt Gminy Grabów ogłasza nabór na stanowisko ds. księgowości budżetowej-wydatki.

Szczegóły oferty znajdują się w załączonym ogłoszeniu wraz z niezbędnymi dokumentami aplikacyjnymi.

• 25 września 2020

Święto Drzewa pod hasłem „Święto Drzewa dla zwierząt!”

Święto Drzewa dla zwierząt!

Klubu Gaja zaprasza do udziału w 18. edycji programu Święto Drzewa pod hasłem „Święto Drzewa dla zwierząt!”. Każdy z nas może posadzić, pielęgnować i chronić drzewa oraz krzewy pamiętając o zwierzętach, dla których często to jedyny dom na Ziemi. Zaangażuj się i dołącz do Święta Drzewa. Zorganizuj go u siebie! W programie mogą wziąć udział osoby indywidualne, placówki oświatowe, samorządy, instytucje, organizacje społeczne, wspólnoty mieszkańców oraz firmy. Wspólnie udało się posadzić już blisko 930 tysięcy drzew! Ogólnopolska inauguracja Święta Drzewa odbędzie się 9 października 2020 roku w Warszawie. Zapraszamy!

• 23 września 2020

Europejskie Dni Dziedzictwa

W minioną sobotę, 19 września 2020 roku w Nowej Sobótce odbyło się wydarzenie, w ramach Europejskie Dni Dziedzictwa,którego uczestnicy przenieśli się w podróż po wielokulturowości regionu i historii parafii Kościoła Mariawitów. Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne w Grabowie przyłączyło się do organizacji tego wyjątkowego spotkania.

• 21 września 2020

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na IV kwartał 2020

• 17 września 2020

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Starostwo Powiatowe w Łęczycy informuje, że w 2020 roku w Powiecie Łęczyckim uruchomione zostały dwa punkty świadczące nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatną mediację oraz w jednym z nich udzielane jest również nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.

• 15 września 2020