Bezpłatne konsultacje w ramach MPI z zakresu realizacji projektów dofinansowanych z funduszy europejskich

Pracownicy Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zapraszają na bezpłatne konsultacje w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego z zakresu realizacji projektów dofinansowanych z funduszy europejskich.

Spotkanie odbędzie się w budynku Urzędu Gminy Grabów, we wtorek 15 marca 2016 r. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem 46 837 52 67 oraz na adres mailowy LPILowicz@lodzkie.pl.

• 25 lutego 2016

Informacja o konkursie grantowym "Razem dla klimatu"

Fundacja na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa zaprasza do udziału w konkursie grantowym pt. "Razem dla klimatu." O dofinansowanie mogą ubiegać się m.in.: jednostki samorządu terytorialnego, organizacje, stowarzyszenia, fundacje działające na rzecz ochrony środowiska lub edukacji ekologicznej. Termin naboru: od 19 marca 2016 r. do 2 kwietnia 2016 r.

• 19 lutego 2016

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grabowie informuje, iż od 01-04-2016 rusza program ,,Rodzina 500 plus"

W  związku z podpisaniem w dniu 17-02-2016 roku przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Ustawy o Pomocy Państwa w Wychowaniu Dzieci ( Dz. U z dnia 17 lutego 2016 r. poz. 195 ) Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grabowie informuje, iż :

• 18 lutego 2016

Konkurs Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła VIII edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

Kapituła oceni prace w dwóch kategoriach:

• Prace prezentujące dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi (monografie wsi, archiwalne zbiory zdjęć stanowiące element dokumentacji, pamiętniki) oraz prace ilustrujące przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi.
  • Prace naukowe (m. in. prace doktorskie), popularno-naukowe i inne nienależące do tych dwóch kategorii, ale prezentujące szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi.

• 17 lutego 2016

Zaproszenie na konferencję pt.: „Pozyskiwanie środków dla organizacji pozarządowych i współpraca z samorządem lokalnym"

W piątek, 19 lutego br. w budynku Starostwa Powiatowego w Łęczycy odbędzie się konferencja pt.: "Pozyskiwanie środków dla organizacji pozarządowych i współpraca z samorządem lokalnym". Konferencja rozpocznie się o godzinie 10.00.

Informacje o spotkaniu

• 17 lutego 2016

Zadbaj o bezpieczeństwo najbliższych

W odpowiedzi na apel Komendy Miejskiej Policji w Łodzi publikujemy informacje dot. wyłudzania pieniedzy od osób starszych. W ostatnim czasie oszustwa tego typu stały się plagą.

• 10 lutego 2016

ARiMR zaprasza na spotkanie dotyczące progamów inwestycyjnych na obszarach OSN

Spotkanie odbędzie się dnia 10.02.2016r. o godzinie 10:00 w Bursie Szkolnej w Łęczycy ul. Kaliska 13

• 8 lutego 2016

Konkurs "Edukacja ekologiczna dla mieszkańców województwa łódzkiego - edycja 2016 "

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ogłasza Konkurs na dotacje z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. "Edukacja ekologiczna mieszkańców województwa łódzkiego – edycja 2016"

W konkursie nie mogą brać udziału: państwowe jednostki budżetowe oraz  osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. W ramach konkursu nie będą rozpatrywane projekty na realizację szkolnych i przedszkolnych programów edukacji ekologicznej.

Wnioski można składać do dnia 26 lutego 2016 r. Informacje o konkursie po kliknięciu TUTAJ

• 5 lutego 2016

Konkurs dla uczniów klas przedmaturalnych i maturalnych "Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?"

Fundacja Schumana zaprasza uczniów klas przedmaturalnych i maturalnych do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie "Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?". Nagrodami dla laureatów w XIX edycji są indeksy szkół wyższych.

• 3 lutego 2016

Program dla osób fizycznych na modernizację źródeł ciepła

Osoby fizyczne mieszkające na terenie województwa łódzkiego mogą skorzystać z pomocy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Zainteresowani mogą ubiegać się o środki w „Programie dla przedsięwzięć w zakresie termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii”.

Nabór wniosków prowadzony jest przez banki w trybie ciągłym, do 30 września 2016 roku. Osoby fizyczne w ramach tego programu mogą otrzymać dotacje do 40% kosztów kwalifikowanych nie więcej jednak niż 10 000 zł. Kredyt udzielany jest maksymalnie na 5 lat.

Więcej informacji o programie

• 2 lutego 2016