Informacja

Urząd Gminy w Grabowie informuje, że w związku z trającymi pracami przy przebudowie stacji uzdatniania wody Umień w Adaminie mogą występować krótkotrwałe zaniki dostawy wody lub spadki ciśnienia wodydostarczanej dla mieszkańców miejscowości Jamy, Kadzidłowa oraz Smardzew.

• 16 sierpnia 2018

Rekrutacja na bezpłatne kursy dla nauczycieli, dyrektorów szkół i rad pedagogicznych.

Uczelnia Nauk Społecznych rozpoczyna rekrutację na BEZPŁATNE KURSY DOSKONALĄCE oraz SZKOLENIA RAD PEDAGOGICZNYCH sfinansowane ze środków wojewódzkich zadań edukacyjnych Łódzkiego Kuratora Oświaty w 2018 roku.

Od 06.08.2018 rozpoczynamy nabór nauczycieli, dyrektorów, wicedyrektorów szkół oraz Rad Pedagogicznych zainteresowanych udziałem w organizowanych przez nas kursach i szkoleniach.

• 11 sierpnia 2018

Apel Komendanta Miejskiego w Łodzi

Komendant Miejski w Łodzi apeluje:

NIE EKSPERYMENTUJCIE Z DOPALACZAMI

• 10 sierpnia 2018

Włączenie syren alarmowych

Uwaga! 1 sierpnia 2018 r. nastąpi włączenie syren alarmowych.

W związku ze zbliżającą się 74. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, uprzejmie informujemy o włączeniu syren alarmowych 1 sierpnia 2018 r. o godz. 17:00.

Włączenie syren odbędzie się na podstawie zarządzenia nr 105/2018 Szefa Obrony Cywilnej Województwa Łódzkiego. Syreny będą uruchomione przez jedną minutę i emitować będą dźwięk ciągły.

• 31 lipca 2018

Półkolonie Letnie 2018

Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne zaprasza do wspólnej zabawy, twórczości i aktywnego wypoczynku w kameralnej, domowej atmosferze od 6 do 10 sierpnia 2018.

• 20 lipca 2018

KOMUNIKAT O ZAGROŻENIU UPRAW ROŚLIN

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łęczycy ostrzega o zagrożeniu upraw jabłoni owocówką jabłkóweczką. Decyzję o sposobie i terminie zwalczania owocówki jabłkóweczki należy podjąć po przeprowadzeniu obserwacji.

• 15 lipca 2018

Zmiana Studium Gminy Grabów

• 13 lipca 2018

Susza w uprawach rolnych - przedłużenie terminu

Urząd Gminy w Grabowie zawiadamia  producentów rolnych, których uprawy zbóż jarych i ozimych, warzyw gruntowych, roślin strączkowych oraz krzewów owocowych i truskawek dotknięte zostały klęską suszy, że przyjmuje  wnioski o oszacowanie szkód w ww. uprawach, w godzinach pracy urzędu. Wnioski o oszacowanie strat można składać do 13 lipca 2018 r do godziny 14:00.

Do wniosku producent rolny zobowiązany jest dołączyć kopię:
-  wniosku o płatności bezpośrednie na 2018r.

-  nakazu podatkowego na 2018r.

• 11 lipca 2018

KOMUNIKAT O ZAGROŻENIU UPRAW ROŚLIN

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łęczycy informuje o stwierdzeniu na plantacjach ogórka pierwszych objawów występowania bakteryjnej kanciastej plamistości ogórka oraz mączniaka rzekomego dyniowatych.

• 4 lipca 2018

Ogłoszenie GMINNEJ SPÓŁKI WODNEJ W GRABOWIE

GMINNA SPÓŁKA WODNA W GRABOWIE ogłasza  przetarg nieograniczony na dostawę  koparko-ładowarki.

• 26 czerwca 2018