Oferta dla rolników - tereny pod farmy słoneczne

W środę, 30 września w Urzędzie Gminy Grabów odbyło się spotkanie Tomasza Pietrzaka wójta Gminy Grabów z Jarosławem Baranowskim specjalistą ds. pozyskiwania nieruchomości pod OZE. Pan Baranowski jest pracownikiem firmy R. Power, która jest liderem rynku fotowoltaniki w Polsce.

Tematem spotkania było przedstawienie oferty dla gminy Grabów. Oferta firmy R. Power skierowana jest do rolników, którzy posiadają grunty do wydzierżawienia. Podstawowe kryteria działek : powierzchnia min. 2 ha, klasa gruntu IV lub V, bez drzew i zabudowań.

Dokładna oferta znajduje się w rozwinięciu wiadomości. Osoby zainteresowane ofertą proszone są o kontakt z Urzędem Gminy Grabów.

• 2 października 2015

Prezentacja zagospodarowania parku w Grabowie

W dniu 24 września (czwartek) o godzinie 11.00 w sali narad Urzędu Gminy odbędzie się prezentacja koncepcji zagospodarowania parku w Grabowie.

• 24 września 2015

Ogłoszenie o drugich rokowaniach na sprzedaż nieruchomości

WÓJT GMINY GRABÓW

OGŁASZA

Drugie rokowania na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej położonej w obrębie Kadzidłowa  oznaczonej nr ewidencyjnym działki 254 o pow. 0,0329 ha.

• 23 września 2015

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Piątku

W dniu 26 września 2015 r. na stadionie LKS Malina w Piątku o godz. 10.00 odbedą sie Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Strazy Pożarnych

• 23 września 2015

Gala BZ WBK Tu Mieszkam tu zmieniam

W środę, 16 września br. w Warszawie podczas gali konkursu "Tu mieszkam tu zmieniam" sekreatrz gminy Jarosław Głowacki odebrał umowę na odbiór grantu 4 000 zł.

Gmina Grabów wzięła udział w II edycji konkursu BZ WBK "Tu mieszkam tu zmieniam". Projekt pt. "Po sąsiedzku pod dębem - integracja mieszkańców pod dębem" został napisany we wspólpracy ze Szkołą Podstawową im. M. Konopnickiej w Starej Sobótce i Mieszkańcami sołectwa Wygorzele.

Prace porządkowe związane z projektem ruszą w pierwszym tygodniu października.

• 21 września 2015

XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Do 25 września 2015 r. trwają zapisy do nowej XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Jest to ogólnopolski i największy w Europie Turniej piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców do lat 8, 10 oraz 12.

Nagrodą główną jest wyjazd na mecz Reprezentacji Polski. Mecze finałowe XVI edycji zostaną rozegrane w maju 2016 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie.

• 14 września 2015

Akcja informacyjna "Lataj z głową"

Dbając o podnoszenie bezpieczeństwa w naszym kraju prowadzona jest kampania informacyjna Urzędu Lotnictwa Cywilnego nt. zasad bezpiecznego latania bezzałogowymi statkami powietrznymi, pod hasłem "Lataj z głową".

Komunikat Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

Łódzki Wojewódzki Lekarz Weterynarii za pośrednictwem Urzędu Gminy Grabów informuje o jesiennej akcji szczepienia lisów wolnożjących przeciwko wściekliznie na terenie województwa łódzkiego w roku 2015. Akcja szczepienia na terenie województwa łódzkiego zostanie przeprowadzona w okresie pomiędzy 22-27 września 2015 r.

• 11 września 2015

Konkurs o nagrodę Funduszu "Ekologiczny magister i doktor".

WFOŚiGW w Łodzi zaprasza do udziału w II edycji Konkursu o nagrodę Funduszu "Ekologiczny magister i doktor". Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszych, pod względem naukowym i praktycznym, prac magisterskich i rozpraw doktorskich z dziedziny ochrony środowiska oraz nagrodzenie ich autorów.

Święto Plonów w krainie mleka

W niedzielę, 6 września w gminie Grabów odbyło się Święto Plonów w krainie mleka. Impreza ta była połączeniem tradycyjnych Dożynek z obchodzonym w gminie Świętem Mleka.

Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w kościele, którą odprawił ksiądz proboszcz Jacek Marciniak. Msza Św. została zakończona procesją wokół kościoła. Po godzinie 13 korowód dożynkowy na czele z Gminną Orkiestrą udał się na stadion LKS Grabów. Wieńce dożynkowe przygotowali Mieszkańcy 15 sołectw. Przybyłych gości powitali wójt gminy Grabów Tomasz Pietrzak oraz Przewodniczący Rady Gminy Michał Sobiński. Władze gminy przedstawiły pokrótce  starostów dożynek Justynę Szewczyk oraz Włodzimierza Jesionowskiego. Starostowie przekazali władzom chleb oraz miód, którymi zostali poczęstowani zebrani goście.

• 8 września 2015