Powszechny Spis Rolny 2020. Informacja o otwartym i konkurencyjnym naborze na rachmistrzów terenowych

Wójt Gminy Grabów - Gminny Komisarz Spisowy ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych. Szczegółowe informacje o naborze na kandydatów na rachmistrzów terenowych znajdują się tutaj

• 16 czerwca 2020

Informacja ŁODR

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach, jako jedna z czołowych firm działających na rzecz rolnictwa, od początku swojego istnienia wspiera lokalnych przedsiębiorców oraz wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców naszego województwa.

Dziś chcieliśmy zainteresować Państwa naszą nową inicjatywą – zapraszamy na naszą platformę Łódzki e-bazarek, gdzie znajdziecie Państwo kontakty do lokalnych sprzedawców/producentów branży rolniczej, a także krótką charakterystykę oferowanych produktów oraz dane kontaktowe sprzedawców/producentów.

Chcemy ułatwić kontakt producentów z konsumentami – pierwszym umożliwić sprzedaż produktów lub usług bez udziału pośredników w dowolnym czasie i miejscu; drugim natomiast wybrać swojego dostawcę i kupować produkty świeże i z wiadomego źródła. Mamy nadzieję, że ta forma zyska Państwa akceptację, a tym samym szerokie grono odbiorców!

• 16 czerwca 2020

Susza - informacje

• 4 czerwca 2020

Informacja

Firma Ewel-Bus informuje, iż od dnia 4 czerwca 2020r. rozpoczyna kursowanie na linii komunikacyjnej Łęczyca - Radzyń przez Jacków, Mazew, Kotków

• 3 czerwca 2020

Młody rolnik 2020 – dla kogo 150 tys. zł wsparcia?

Już od najbliższej środy, 3 czerwca, rusza nabór wniosków o premie dla młodych rolników, którzy samodzielnie prowadzą gospodarstwo. Mogą oni otrzymać 150 tys. zł wsparcia. ARiMR będzie przyjmować wnioski do 1 sierpnia. W ubiegłym roku młodzi rolnicy złożyli ich ponad 7 tys.

• 3 czerwca 2020

Weź pieniądze na posadzenie lasu

Rolnicy, którzy mają w swoim gospodarstwie grunty słabszej jakości i chcą posadzić na nich las, mogą uzyskać na ten cel wsparcie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach PROW 2014-2020. Wnioski o taką pomoc można składać w biurach powiatowych ARiMR do 31 lipca 2020 r.

• 3 czerwca 2020

Informacja LGD "Ziemia Łęczycka"

Szanowni Państwo,

W ślad za pismem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego zapraszamy do konsultowania/aktualizacji/zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju Kierowanej przez Społeczność. Bardzo prosimy o zapoznanie się z treścią załączonego pisma i przesłanie uwag i propozycji na adres mailowy: lgdleczyca@wp.pl.

Za wszelkie uwagi i propozycje będziemy wdzięczni.

Zarząd LGD „Ziemia Łęczycka”

KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA DZIECI

Jesteś miłośnikiem fotografii?
To świetnie się składa ponieważ z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy konkurs dla Dzieci, które mieszkają w Gminie Grabów!
Za pomocą wykonanej przez siebie fotografii przedstaw historię Gminy Grabów. Inwencja twórcza jest dowolna, mogą to być budowle, krajobrazy, ciekawe miejsca ect.

• 1 czerwca 2020

Pomoc z ZUS wynikająca z Tarczy Antykryzysowej w pytaniach i odpowiedziach.

W ramach cyklu Urzędy bliżej Przedsiębiorców, organizowanego przez Łódzką Izbę Przemysłowo-Handlową, zapraszamy przedsiębiorców, biura rachunkowe i wszystkie osoby zainteresowane wsparciem z ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej, do udziału w kolejnym bezpłatnym spotkaniu w formule online

• 31 maja 2020