Uwaga! Śliwom zagraża owocówka śliwkóweczka

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa  Oddział Łęczyca ostrzega o początku wylotu motyli owocówki śliwkóweczki, który obserwuje się najczęściej w pierwszej połowie maja, a ich lot trwa do połowy lipca. Zagrożone są drzewa śliw.

Uwaga! Zagrożenie upraw jabłoni

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łęczycy ostrzega o zagrożeniu upraw jabłoni owocówką jabłkóweczką. Decyzję o sposobie i terminie zwalczania owocówki jabłkóweczki należy podjąć po przeprowadzeniu obserwacji.

Uwaga! Pojawienie się połyśnicy marchwianki

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa Oddział w Łęczycy stwierdził występowanie I pokolenia połyśnicy marchwianki zagrażającej uprawom marchwi.
Decyzję o sposobie i terminie zwalczania połyśnicy marchwianki w uprawach marchwi należy podjąć po przeprowadzeniu obserwacji.

Światowy Dzień Bez Tytoniu

Każdego roku w dniu 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu . Zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia święto zwraca uwagę na zagrożenia związane z używaniem tytoniu. Tematem przewodnim Światowego Dnia Bez Tytoniu 2019 jest „Tytoń i zdrowie płuc”.

• 31 maja 2019

Wybory do izb rolniczych - 28 lipca 2019 roku

Obecny rok to kolejne wybory do izb rolniczych, które odbędą się w całej Polsce 28 lipca. Już po raz szósty w III RP wszyscy płatnicy podatku rolnego, posiadający czynne prawo wyborcze, będą wybierali swoich przedstawicieli w gminie.

• 30 maja 2019

Złote Gody w Gminie Grabów

„Złote Gody” to wydarzenie szczególne i uroczyste  dla Jubilatów oraz Ich Najbliższych. W roku 2018 kilka Par Małżeńskich mieszkających na terenie Gminy Grabów obchodziło ten wyjątkowy Jubileusz Pięćdziesięciolecia Pożycia Małżeńskiego. Z tej okazji 17 maja 2019 r. odbyło się spotkanie z Dostojnymi Jubilatami.

• 17 maja 2019

Ocena jakości wody

W rozwinięciu ocena jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi wydana przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łęczycy.

• 14 maja 2019

Internetowe Konto Pacjenta

Informujemy, że pod adresem https://pacjent.gov.pl/ została uruchomiona dla obywateli usługa Internetowe Konto Pacjenta.

Internetowe Konto Pacjenta to internetowa aplikacja, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób obywatel odnajdzie informacje o swoich danych medycznych. Dzięki IKP w jednym miejscu znajdzie:

• informacje o receptach i skierowaniach wystawionych dla bliskich,
  • informacje o wysokości kwot podlegających refundacji dla poszczególnych produktów leczniczych oraz udzielonych świadczeń w ramach NFZ.

• 13 maja 2019

Ogłoszenie o przetargu

WÓJT GMINY GRABÓW OGŁASZA przetarg ustny nieograniczony (licytacja) na sprzedaż składników rzeczowych majątku ruchomego, stanowiącego własność Gminy Grabów.

Przyczepa asenizacyjna typ-model P-pa, rok produkcji 1993.

Przetarg odbędzie się  w dniu 28 maja 2019r. o godz. 13:00 w sali narad Urzędu Gminy Grabów ul. 1 Maja 21 99 -150 Grabów.

Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem 794 406 013.

• 6 maja 2019