Dopłaty 2020: ruszyły wypłaty zaliczek

Dzisiaj, 16 października, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2020 rok oraz zaliczek na poczet płatności obszarowych PROW.

• 16 października 2020

Planowane Polowania Zbiorowe koła Nr 2 „Łowiec” w Łodzi

Informujemy o planowanych polowaniach zbiorowych, które odbędą się na terenie miejscowości: Besiekiery, Srebrna, Rybnik, Janów, Biała Góra, Bugaj, Kobyle, Borów, Borucice, Szłapy, Bowętów, Kliny, Brudzeń, Budki, Byszew, Chorki, Gać, Grabów Kolonia, Grabów Osada, Goszczędza, Celinów, Jastrzębia, Kępina, Jaworów, Pociecha, Potrzasków, Kadzidłowa, Kadzidłowa Adamów, Kadzidłowa Borki, Kadzidłowa Brzezinka, Kadzidłowa Grabinka, Kadzidłowa Karolewo, Kurzjama, Ksawerów, Ksawerówek, Leszno, Nagórki, Nowa Sobótka, Nowy Besk, Odechów, Odechówek, Filipów, Ostrówek, Ostrówek Kontrewers, Pokrzywnia, Piaski, Pieczew, Piotrkówek, Nowa Wieś, Radzyń, Sławęcin, Stara Sobótka, Rochów, Stary Besk, Smolice, Smardzew, Olszewa, Srebrna, Aleksandrówek, Sobótka Kolonia, Wygorzele, Rochówek, Żaczki, Łyżki, Pusta Wieś, Źrebięta, Jamy, Polamy, Stanisławki, w terminach od 07.11.2020 r. do 28.02.2021 r.

• 16 października 2020

• 14 października 2020

Realizacja zadania pn.: „Dobro Społeczne” – zakup oczyszczalni i wyposażenia łazienki świetlicy wiejskiej w Jaworowie dobiegła końca.

Projekt został współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

W pierwszym etapie prac  uporządkowano teren wokół świetlicy. Następnie przygotowano teren pod oczyszczalnię. Prace wykonali mieszkańcy sołectwa. Kolejnym etapem realizacji projektu był zakup oczyszczalni i wyposażenia łazienki świetlicy.

• 12 października 2020

Planowane Polowania Zbiorowe koła „MYŚLIWIEC” w Łodzi

Informujemy o planowanych polowaniach zbiorowych, które odbędą się na terenie miejscowości: Wygorzele, Kotków, Rochówek, Rochów, Radzyń, Nowa Wieś w terminach od 25.10.2020 r. do 21.02.2021 r.

• 12 października 2020

• 7 października 2020

Nabór wniosków dla rolników poszkodowanych przez COVID-19 na finiszu

Środa w przyszłym tygodniu będzie ostatnim dniem na złożenie w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosku o wsparcie gospodarstw szczególnie dotknięte kryzysem COVID-19.

• 5 października 2020

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

Ostrzegamy o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100μg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu, które powoduje napływ transgraniczny pyłów z kierunku wschodniego nad obszar Polski, najprawdopodobniej spowodowany pożarami lasów w obwodzie ługańskim (Ukraina),warunki meteorologiczne (prędkość i kierunek wiatru) są sprzyjające napływowi zanieczyszczonych mas powietrza ze wschodu.

• 2 października 2020

Informacja PSR 2020

Powołując się na Komunikat  Dyrektora Centralnego Biura Spisowego w sprawie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 r. Gminne Biuro Spisowe informuje, że w związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań, spowodowanych pandemią COVID–19, rachmistrze spisowi prowadzić będą wyłącznie telefoniczne wywiady w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji.

Decyzja obowiązuje na terenie całego kraju od 1 października 2020 r. do odwołania.

Informacja o możliwości realizacji wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów spisowych w terenie będzie przesłana odrębnym komunikatem.

• 2 października 2020

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy przypomina o obowiązku zasłaniana ust i nosa!

Zasłanianie  ust  i  nosa  obowiązuje  w  zamkniętych  przestrzeniach  użyteczności
publicznej,  w  sklepach,  transporcie  publicznym,  na  przystanku  oraz  podczas  obsługi
interesantów i klientów.

• 29 września 2020