• 10 czerwca 2019

Uroczyste otwarcie MIASTECZKA RUCHU DROGOWEGO w Kadzidłowej

W dniu 6 czerwca 2019 r., na terenie Szkoły Podstawowej im. Marii Koszutskiej w Kadzidłowej, miało miejsce wydarzenie bez precedensu na terenie Gminy Grabów. Odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego w Gminie Grabów, a drugiego w powiecie łęczyckim MIASTECZKA RUCHU DROGOWEGO.

• 7 czerwca 2019

XXII Dzień Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa

Instytut Ogrodnictwa serdecznie zaprasza Państwa do udziału w XXII Dniu Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa w Sadzie Doświadczalnym w Dąbrowicach 26 czerwca 2019 roku.

Wybory ławników na kadencję 2020-2023

Z dniem 30 czerwca 2019 roku upływa termin zgłaszania kandydatów na ławników do Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego. Kandydatów na ławników, Radzie Gminy, mogą zgłaszać prezesi właściwych sądów, stowarzyszenia, inne organizacje społeczne i zawodowe zarejestrowane na podstawie przepisów prawa z wyłączeniem partii politycznych oraz co najmniej 50 obywateli mających czynne prawo wyborcze, zamieszkujących stale na terenie gminy.

• 6 czerwca 2019

Relacja z IX międzyszkolnego konkursu wiedzy łowieckiej

W dniu 31.05.2019 r. został przeprowadzony, kolejny  IX  międzyszkolny konkurs wiedzy łowieckiej o puchar przechodni Zarządu Koła Łowieckiego Nr.2 „ŁOWIEC” w Łodzi. Konkurs otworzyła Pani Anna Kowalczyk  Dyrektor Szkoły  Podstawowej  w  Starej  Sobótce  .Prowadzący konkurs koordynatorzy - myśliwi Edward Ozdobiński i Mirosław Kaczmarek powitali gości, uczestników konkursu i publiczność a następnie życzyli powodzenia uczestnikom konkursu.

GWIAZDY DLA ZIEMI na wydarzeniu multimedialnym EARTH FESTIVAL. UNIEJÓW 2019

W dniach 8 i 9 czerwca 2019 r. Uniejów będzie gościł wiele znakomitych gwiazd polskiej piosenki, wielu znanych artystów, aktorów oraz twórców, którzy przyjadą to tego uroczego uzdrowiska, by wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu – EARTH FESTIVAL. UNIEJÓW 2019.

STULETNI SKARBIEC

• 5 czerwca 2019

Uwaga! Śliwom zagraża owocówka śliwkóweczka

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa  Oddział Łęczyca ostrzega o początku wylotu motyli owocówki śliwkóweczki, który obserwuje się najczęściej w pierwszej połowie maja, a ich lot trwa do połowy lipca. Zagrożone są drzewa śliw.

Uwaga! Zagrożenie upraw jabłoni

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łęczycy ostrzega o zagrożeniu upraw jabłoni owocówką jabłkóweczką. Decyzję o sposobie i terminie zwalczania owocówki jabłkóweczki należy podjąć po przeprowadzeniu obserwacji.

Uwaga! Pojawienie się połyśnicy marchwianki

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa Oddział w Łęczycy stwierdził występowanie I pokolenia połyśnicy marchwianki zagrażającej uprawom marchwi.
Decyzję o sposobie i terminie zwalczania połyśnicy marchwianki w uprawach marchwi należy podjąć po przeprowadzeniu obserwacji.