Realizacja zadania pn.: „Dobro Społeczne” – zakup oczyszczalni i wyposażenia łazienki świetlicy wiejskiej w Jaworowie dobiegła końca.

Projekt został współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

W pierwszym etapie prac  uporządkowano teren wokół świetlicy. Następnie przygotowano teren pod oczyszczalnię. Prace wykonali mieszkańcy sołectwa. Kolejnym etapem realizacji projektu był zakup oczyszczalni i wyposażenia łazienki świetlicy.

• 12 października 2020

Planowane Polowania Zbiorowe koła „MYŚLIWIEC” w Łodzi

Informujemy o planowanych polowaniach zbiorowych, które odbędą się na terenie miejscowości: Wygorzele, Kotków, Rochówek, Rochów, Radzyń, Nowa Wieś w terminach od 25.10.2020 r. do 21.02.2021 r.

• 12 października 2020

• 7 października 2020

Nabór wniosków dla rolników poszkodowanych przez COVID-19 na finiszu

Środa w przyszłym tygodniu będzie ostatnim dniem na złożenie w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosku o wsparcie gospodarstw szczególnie dotknięte kryzysem COVID-19.

• 5 października 2020

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

Ostrzegamy o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100μg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu, które powoduje napływ transgraniczny pyłów z kierunku wschodniego nad obszar Polski, najprawdopodobniej spowodowany pożarami lasów w obwodzie ługańskim (Ukraina),warunki meteorologiczne (prędkość i kierunek wiatru) są sprzyjające napływowi zanieczyszczonych mas powietrza ze wschodu.

• 2 października 2020

Informacja PSR 2020

Powołując się na Komunikat  Dyrektora Centralnego Biura Spisowego w sprawie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 r. Gminne Biuro Spisowe informuje, że w związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań, spowodowanych pandemią COVID–19, rachmistrze spisowi prowadzić będą wyłącznie telefoniczne wywiady w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji.

Decyzja obowiązuje na terenie całego kraju od 1 października 2020 r. do odwołania.

Informacja o możliwości realizacji wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów spisowych w terenie będzie przesłana odrębnym komunikatem.

• 2 października 2020

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy przypomina o obowiązku zasłaniana ust i nosa!

Zasłanianie  ust  i  nosa  obowiązuje  w  zamkniętych  przestrzeniach  użyteczności
publicznej,  w  sklepach,  transporcie  publicznym,  na  przystanku  oraz  podczas  obsługi
interesantów i klientów.

• 29 września 2020

Nabór na stanowisko ds. księgowości budżetowej-wydatki

Wójt Gminy Grabów ogłasza nabór na stanowisko ds. księgowości budżetowej-wydatki.

Szczegóły oferty znajdują się w załączonym ogłoszeniu wraz z niezbędnymi dokumentami aplikacyjnymi.

• 25 września 2020

Święto Drzewa pod hasłem „Święto Drzewa dla zwierząt!”

Święto Drzewa dla zwierząt!

Klubu Gaja zaprasza do udziału w 18. edycji programu Święto Drzewa pod hasłem „Święto Drzewa dla zwierząt!”. Każdy z nas może posadzić, pielęgnować i chronić drzewa oraz krzewy pamiętając o zwierzętach, dla których często to jedyny dom na Ziemi. Zaangażuj się i dołącz do Święta Drzewa. Zorganizuj go u siebie! W programie mogą wziąć udział osoby indywidualne, placówki oświatowe, samorządy, instytucje, organizacje społeczne, wspólnoty mieszkańców oraz firmy. Wspólnie udało się posadzić już blisko 930 tysięcy drzew! Ogólnopolska inauguracja Święta Drzewa odbędzie się 9 października 2020 roku w Warszawie. Zapraszamy!

• 23 września 2020