Podsumowanie działalności DDP Senior WIGOR w Grabowie

Spotkania w DDP Senior WIGOR w Grabowie

Zajęcia z fizjoterapeutą Anną Wasiak - Darolewską

Codzienne mierzenie parametrów życiowych Seniorów

Dzienny Dom Pobytu Senior WIGOR w Grabowie funkcjonuje od 2 listopada 2015 r. Jest to placówka skierowana do osób w wieku 60+, nieaktywnych zawodowo. Seniorzy przychodzą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 -17.00. Podczas pobytu mogą skorzystać z bogatej i bezpłatnej oferty jaką dysponuje placówka.

Codziennie w ramach opieki medycznej mierzone i badane są parametry życiowe osób starszych. Uproszczona dokumentacja medyczna seniorów zawiera pomiary ciśnienia, temperatury oraz poziomu cukru we krwi. Uczestnicy projektu bardzo licznie uczestniczą w spotkaniach z psychoterapeutą, który prowadzi różne techniki zajęciowe m.in. terapię indywidulaną bądź grupową, śmiechoterapię, muzykoterapię, arteterapię. Cztery razy w tygodniu do DDP przyjeżdża fizjoterapeutka, która przez godzinę prowadzi zajęcia ogólnosportowe. Na sali ćwiczeń dostępne są 2 rowerki stacjonarne, drabinki, materace, piłki pilates, ciężarki oraz zestawy do nordic walking. Seniorzy w ramach gimnastyki korzystają również z mat korekcyjno – gimnastycznych.

Dużym zainteresowaniem wśród osób starszych cieszą się również warsztaty kulinarne. Aneks kuchenny został wyposażony zgodnie z oczekiwaniami seniorów, tak by mogli samodzielnie przygotować dla siebie posiłek w ramach drugiego śniadania czy też deser.

Seniorzy chętnie spotykają się w sali relaksu, w której znajduje się telewizor wraz z DVD oraz radio. Wśród osób zapisanych do placówki są również lokalni artyści, którzy próbują szczepić miłość do sztuki wśród nowych znajomych. W biblioteczce oprócz regału z ciekawymi książkami dostępne są i co najważniejsze bardzo często używane sztalugi wraz z zestawami plastycznymi. Prace seniorów są zawieszane na korytarzach, na ścianach pomieszczeń.

• 20 grudnia 2015