Projekt gminy Grabów zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego

Projekt gminy Grabów „Wakacje z duchami – warsztaty, spotkania oraz kino letnie w gminie Grabów” to jedna z 210 propozycji zadań zgłoszonych w ramach II edycji  Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego.  Zgłoszony projekt podpisała grupa 50 mieszkańców gminy.  Najpóźniej do 3 sierpnia poznamy pełną listę zweryfikowanych zadań, na które będzie można głosować przez cały październik. Do 30 listopada poznamy wyniki głosowania, a zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w 2019 r.

Wśród propozycji zadań znalazło się wiele wniosków dotyczących poprawy bezpieczeństwa na drogach, aktywizacji seniorów, poprawy zdrowia oraz organizacji licznych imprez o charakterze sportowo-rekreacyjnym, a także m. in.: kino plenerowe; rekonstrukcja bitwy, organizacja konferencji czy warsztaty z design thinking.

Przypomnijmy, że samorząd województwa łódzkiego przeznaczył na II edycję Budżetu Obywatelskiego 8 mln złotych. Pieniądze zostały podzielone na dwie pule:

1. wojewódzką, wynoszącą 2 mln i obejmującą całość Województwa, przeznaczoną na realizacje zadań wojewódzkich;
  2. subregionalne, wynoszące łącznie 6 mln, przeznaczone na realizację zadań z 5 subregionów (łódzkiego, północnego, wschodniego, południowego i zachodniego).

Mieszkańcy regionu pokazali po raz kolejny, że chcą mieć realny wpływ na to, na co są wydawane publiczne pieniądze i jak będzie się zmieniało nasze województwo.

Wydzielenie puli wojewódzkiej okazało się strzałem w dziesiątkę, bowiem to do niej mieszkańcy zgłosili aż 52 propozycje zadań na łączna kwotę ponad 16 mln zł.

• 11 czerwca 2018