Realizacja zadania pn.: „Gdzie kucharek sześć, tam będzie co zjeść” – remont i wyposażenie zaplecza kuchennego świetlicy wiejskiej w Chorkach dobiegła końca.

Projekt został współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

W pierwszym etapie prac  odświeżono pomieszczenia świetlicy. Następnie uporządkowano teren wokół świetlicy. Mieszkańcy wyrównali teren wokół świetlicy. W ramach realizacji zadania dokonano również adaptacji pomieszczenia socjalnego. Prace wykonali mieszkańcy sołectwa. Kolejnym etapem realizacji projektu był zakup wyposażenia zaplecza kuchennego do świetlicy.

Zakupu dokonano po przeprowadzeniu rozpoznania cenowego przez sołtysa wsi Chorki . W ramach realizacji projektu zakupiono: kuchnię gazową, zlew, 2 stoły robocze, szafę magazynową, regał oraz drobne wyposażenie. Dzięki realizacji zadania doposażono  miejsce sprzyjające integracji lokalnej społeczności. Dzięki wyposażeniu kuchni świetlicy wieś Chorki zyskała miejsce przyjazne, służące mieszkańcom, wpływające na rozwój relacji międzyludzkich.

Realizacja zadania była możliwa dzięki zaangażowaniu mieszkańców sołectwa oraz

pani sołtys Janiny Kowalskiej.

Całkowity koszt projektu: 10 200,00 zł

Dofinansowanie z budżetu Województwa Łódzkiego: 10 000,00 zł.

• 12 listopada 2019