Sobótka Świętojańska w Sobótce

Wczoraj, 23 czerwca 2019 roku na płycie boiska szkolnego i nad rzeczką Rgilewką odbyła się jubileuszowa – bo dziesiąta – edycja gminnego eventu pod nazwą „Sobótka Świętojańska w Sobótce”. Organizatorami uroczystości były Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Rozwoju Szkoły i Wsi "Wspólna Sprawa" i Urząd Gminy w Grabowie. Wydarzenie rozpoczęło sie o godz. 15:00 występem uczniów Szkoły Podstawowej w Starej Sobótce. Następnie licznie zgromadzeni uczestnicy Sobótki Świętojańskiej mogli śpiewać wraz z ludowym zespołem „Świniczanki” i p. Bożeną Kawczyńską, posłuchać Gminnej Orkiestry Dętej z Grabowa i podziwiać układ choreograficzny zaprezentowany przez zespół Mażoretek. W tak zwanym międzyczasie w sali OSP sąsiadującej ze szkolnym boiskiem można było dokonać degustacji różnych potraw kuchni regionalnej. Oprócz wyżej wymienionych atrakcji można było korzystać z wielu innych, które zaproponowali organizatorzy. Należały do nich:

- Występ zespołu AMIGIO

- Pokaz walk rycerskich - Konfranteria Burgus Carpinei

- Koncert zespołu CU-DENS

- Występ Karoliny Rosiak z zespołem CU-DENS

- Koncert zespołu SOMMERS

Głównym punktem programu była inscenizacja obrzędu nad rzeką, a następnie odbyła się zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.

foto: Szymon Drozdowski

• 24 czerwca 2019