Spotkanie z Sołtysami

4 kwietnia 2019 r. odbyła się pierwsza Narada Wójta z Sołtysami nowej kadencji.

Głównym celem zwołania tzw. „sołtysówki” było omówienie spraw organizacyjnych, przestawienie informacji bieżących banku BNP PARIBAS przez Marcina Borysa – Dyrektora Oddziału – oraz przeprowadzenie wyborów w Gminnym Kole Sołtysów. Wybory przeprowadził Grzegorz Siwiński – Dyrektor Generalny Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.

Na Przewodniczącego GKS w gminie Grabów oraz na przedstawiciela GKS do Rady Stowarzyszenia wybrany został na kolejną kadencję Zenon Łopaciński.

Powołano Zarząd Koła w składzie: Zenon Łopaciński, Józef Drozdowski, Zbigniew Lasota, Zbigniew Sobczyński.

W wyniku głosowania wybrano ponadto delegatów Gminnego Koła Sołtysów na Ogólne Zebranie Delegatów: Zenon Łopaciński, Józef Drozdowski, Anna Frątczak, Zbigniew Sobczyński, Bernadeta Walczyk.

Gmina Grabów podzielona jest na 40 sołectw.

Od 19 lutego do 20 marca br. trwały zebrania wiejskie, podczas których mieszkańcy wybrali sołtysów i rady sołeckie.

W 35 jednostkach pomocniczych dokonano wyboru dotychczasowych sołtysów.

Nowo wybrani sołtysi:

- Zofia Baj – sołectwo Golbice,

- Tomasz Bartczak – sołectwo Goszczędza,

- Cezary Kołodziejski – sołectwo Kotków,

- Waldemar Retkowski – sołectwo Gać,

- Zbigniew Sobczyński – sołectwo Grabów Osada.

• 11 kwietnia 2019