Święto Palanta

Zgodnie z tradycją dziś obchodzimy w Grabowie Święto Palanta. Tegoroczne obchody były nieco inne niż zwykle.

Jak planowaliśmy, wydarzenie miało charakter symboliczny. Dzień rozpoczął się mszą świętą w grabowskim kościele. Następnie w centrum Grabowa, na Placu Tadeusza Kościuszki z Królem Palanta Adamem Rapackim oraz członkami drużyny spotkali się przedstawiciele Gminy Grabów: Wójt Janusz Jagodziński, Przewodniczący RG Józef Drozdowski, Dyrektor GCKB Paulina Frontczak-Pawłowska.
W sposób podniosły i uroczysty Wójt Przekazał Królowi Palanta klucz do bram Gminy Grabów.

Gra w palanta to zmagania dwóch drużyn: Nieba i Piekła, do gry służą: mała piłeczka oraz kij. W naszej tradycji rozgrywki odbywają się we wtorek po Lanym Poniedziałku i ...wszyscy są zwycięzcami, nie ma przegranych!

Oczywiście rozgrywki meczu w palanta musimy odłożyć na lepsze czasy. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nam to dane.
Ku chwale Palanta!