Turniej Rycerski w Besiekierach

W sobot臋 21-go sierpnia odby艂o si臋 w Besiekierach Spotkanie Rycerskie.
馃Ω馃Ω馃Ω馃Ω馃Ω馃Ω馃Ω馃Ω馃Ω馃Ω
Coroczny Turniej Rycerski przybra艂 nieco inny wymiar. Wszystko za spraw膮 wci膮偶 panuj膮cej sytuacji epidemicznej.
Rycerze tym razem spotkali si臋 w mniejszym gronie. Pomimo, 偶e impreza by艂a bardzo kameralna to nie zabrak艂o 艣redniowiecznych pokaz贸w. Uczestnicy przybrali swoje stroje, by na chwil臋 przenie艣膰 si臋 w czasy 艣redniowiecza. Form臋 zabawy mia艂y pokazy: strzelania z 艂uku, czy te偶 rzucania toporem do celu oraz walka na miecze.
Rycerze korzystali z d贸br kuchni regionalnej przygotowanych przez KGW Besiekiery. Wszystko to w tle urokliwych Ruin Zamku w Besiekierach.
Bardzo cieszymy si臋, i偶 tradycja zosta艂a podtrzymana. Mamy nadziej臋, te w przysz艂ym roku b臋dziemy go艣ci膰 w naszej gminie jeszcze wi臋ksze grono mi艂o艣nik贸w rycerstwa.