UWAGA! POTRZEBNA KREW!

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną spowodowaną przez koronawirus SARS-CoV-2 oraz podejmowanymi licznymi środkami ostrożności w celu zapobiegania oraz zwalczania zakażeń odnotowywana jest obniżona liczba fluktuacji dawców, a wszyscy mamy pełną świadomość jak ważna jest krew do ratowania życia i zdrowia ludzi, i że tego cennego leku nie da się wyprodukować.

W związku z powyższym zachęcam, aby wszystkie zdrowe osoby, które nie obserwują u siebie objawów infekcyjnych układu oddechowego (gorączka, kaszel, duszności) i które nie przebywały w ostatnich tygodniach w podanych poniżej lokalizacjach:

- Ameryka Północna: USA,

- Europa: Włochy, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Norwegia, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania,

- Azja: Chiny, Japonia, Korea Południowa, Iran,

przyłączyły się do czynnego oddania krwi w Centrum Krwiodawstwa w Łodzi oraz punktach pobierania krwi na terenie województwa łódzkiego.

Szczegółowe informacje dotyczące procedur oddawania krwi oraz harmonogram czynnych punktów dostępne są na stronie http://www.krwiodawstwo.pl

• 2 kwietnia 2020