Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Grabowie 09.08.2015 r.

W dniu 9 sierpnia 2015 r. w Grabowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zawody rozpoczęły się od zbiórki wszystkich uczesniczących w nich jednostek na placu przed remizą OSP w Grabowie. Następnie przed godziną 14.00 przy dzwiękach Gminnej Orkiestry Dętej nastąpił uroczysty przemarsz organizatorów, zaproszonych gości oraz zawodników na stadion LKS Victoria Grabów, na którym odbyła się rywalizacja

Ostatecznie do udziału w zawodach przystąpiło 6 drużyn z następujących jednostek:

1. OSP Besiekiery- 2 drużyny
  2. OSP Byszew
  3. OSP Pieczew
  4. OSP Sławęcin
  5. OSP Stara Sobótka

Należy podkreślić, iż w tegorocznych zawodach po raz pierwszy od kilku lat udział brała również drużyna żeńska z OSP Besiekiery.

Zawody rozpoczęły się od odśpiewania hymnu. Następnie Komendant Gminny Janusz Nikodemski przekazał meldunek Wójtowi Gminy Grabów Tomaszowi Pietrzakowi o gotowości zawodników do udziału w zawodach.

Zawody sportowo-pożarnicze złożone były z dwóch części:

I część – Konkurencje sportowo-pożarnicze, w skład których wchodziły:

1. Sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami
  2. Ćwiczenia bojowe

II część – Musztra, obowiązkowa dla wszystkich jednostek uczestniczących w rywalizacji pożarniczej.

Dla wszystkich jednostek, biorących udział w zawodach zostały przewidziane dyplomy oraz nagrody pieniężne. Dodatkowo miejsca na podium oraz zwycięstwo w Mustrze strażackiej zostały nagrodzone pucharami. Po bardzo emocjonującej rozgrywce wyłoniono zwycięskie drużyny. Poniżej przedstawiono klasyfikację po dwóch konkurencjach sportowo-pożarniczych według czasów drużyn;

Laureaci Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych

I miejsce zajęły: drużyna żeńska z OSP Besiekiery oraz OSP Stara Sobótka, które będą reprezentować Gminę Grabów w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Piątku. Dla zwycięskich drużyn przewidziano puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężne w wysokości 300 zł. dla OSP Besiekiery oraz 500 zł. dla OSP Stara Sobótka.

Za zajęcie II miejsca OSP Byszew otrzymała puchar, dyplom oraz 400 zł.

III miejsce zajęła OSP Pieczew, która oprócz dyplomu i pucharu otrzymała 300 zł.

Dla pozostałych jednostek, które zajęły miejsce poza podium – OSP Sławęcin oraz OSP Besiekiery przewidziano pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężnej po 200 zł. dla każdej jednostki.

Puchar Wójta Gminy Grabów w Mustrze Strażackiej trafił w ręce strażaków z utytułowanej w tej konkurencji Ochotniczej Straży Pożarnej z Byszewa.

Poniżej znajduje się fotorelacja z tego emocjonującego dnia. Zdjęcia są autorstwa Pani Małgorzaty Matusiak, Pani Anny Woźniak oraz Pana Szymona Drozdowskiego