Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS

logo-dnia-zmarych-na-AIDS

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS jest jedną z największych kampanii zwiększania świadomości o HIV/AIDS na świecie, który obchodzony jest co roku w trzecią niedzielę maja (21maj 2023r.)
Mimo, że w różnych miejscach dzień ten upamiętniany jest inaczej, jedno działanie jest wspólne: wszędzie płonie światło świec i lampek oliwnych, zapalonych z myślą o wszystkich, którzy zmarli z powodu AIDS.

Wiele osób żyjących z HIV nie jest świadomych swojego zakażenia. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS, to również okazja by zachęcić wszystkich do testowania się w kierunku zakażenia. Wczesne rozpoznanie zakażenia wirusem HIV daje szansę, by prowadzić normalne życie - pracować, zakładać rodziny i mieć zdrowe potomstwo.

Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny (PKD) w Łodzi, w którym bezpłatnie, anonimowo i bez skierowania można wykonać testy na HIV ma swoją siedzibę:

Łódzkie Centrum Medycyny Specjalistycznej

ul. Piotrkowska 5

90-406 Łódź

1 piętro, pokój 12

Telefon informacyjny:737-443-873 (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Dni pracy: poniedziałki, środy, piątki w godz.16.00 – 19.00

UWAGA Nie ma konieczności wcześniejszego umawiania wizyt.

Oferta badań została poszerzona o szybkie testy HCV i kiłę.

Nazwa pliku: 2023-05-19-07-33-46-01
Rozmiar pliku: 1.8 mb
Pobierz plik