OSTATNIE DNI NA ZŁOŻENIE OBOWIĄZKOWEJ DEKLARACJI O ŹRÓDŁACH CIEPŁA!!!

30 czerwca mija czas na złożenie deklaracji CEEB przez obywateli i zarządców, który - zgodnie z ustawą o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków - do 30 czerwca 2022 r. mają obowiązek zadeklarować źródło ogrzewania swojego budynku (dla źródeł ciepła uruchomionych przez 1 lipca 2021 r.). Bar

Aby ułatwić i przyśpieszyć pozyskiwanie informacji na ten temat uruchomiona została nowa strona informacyjna i infolinia pod numerem 22 295 51 28, a także nowa e-usługa Sprawdź swoją deklarację.

Aby uzyskać wszystkie wymagane informacje na temat CEEB, należy, po wejściu na stronę www.GUNB.gov.pl wybrać przycisk CEEB (wskazany tu na zdjęciu ekranu czerwoną strzałką). W kolejnym kroku przechodzimy, po wejściu na stronę CEEB, mamy do wybory następujące opcje:

• Złóż deklarację CEEB –przekierowanie na stronę CEEB.gov.pl, gdzie obywatele składają deklarację, a urzędnicy logują się do swojego panelu.
  • Sprawdź deklarację –przekierowanie do nowej e-usługi, którą mogą Państwo polecać obywatelom chcącym sprawdzić, czy deklaracja papierowa została już wprowadzona w gminie do systemu.
  • Pytania i odpowiedzi – baza wiedzy dotycząca projektu, gdzie znajdują się absolutnie wszystkie niezbędne informacje dotyczące CEEB.
  • Statystyki – dane dotyczące liczby złożonych deklaracji oraz link do rankingu gmin
  • Wzory deklaracji i wniosków.
  • Materiały promocyjne – miejsce, z którego można pobrać ulotki, filmy reklamowe, spot radiowy i bannery internetowe.
  • Instrukcje – filmy instruktażowe dla obywateli składających deklarację oraz użytkowników i administratorów lokalnych.
Nazwa pliku: deklaracja_a_v.1.4_-_1.3.2022
Rozmiar pliku: 260 kb