Światowy Dzień Rzucenia Palenia - 16 listopad 2023 r.

tytu

Coroczna kampania jest okazją do podniesienia świadomości na temat szkodliwości i śmiertelnych skutków używania tytoniu i narażenia na bierne palenie oraz ma zniechęcić do używania tytoniu w jakiejkolwiek formie.

Palenie tytoniu jest jednym z największych czynników zagrażających zdrowiu i życiu człowieka. Gwałtowny wzrost spożycia papierosów przyczynia się do przedwczesnej umieralności. Dla wielu papieros pozostaje remedium na stres, a tego w ostatnim czasie mamy aż za dużo. Niestety, wiedza o szkodliwości papierosów nie dla każdego jest wystarczającą motywacją do rozstania z nałogiem. Badania naukowe dowodzą, że użycie tytoniu w różnej formie podwyższa ryzyko zgonu z powodu chorób układu krążenia, nowotworów złośliwych oraz układu oddechowego. Chorób tych można uniknąć, promując modę na niepalenie i zdrowy styl życia oraz zmieniając postawy społeczeństwa wobec palenia.

Czy warto rzucić palenie? Zawsze warto i trzeba dążyć do życia wolnego od nałogów. I cieszyć się z nawet z tych drobnych kroków. Bo przecież z nich składa się nasza podróż ku lepszemu zdrowiu i samopoczuciu.

Osoby chcące rzucić palenie mogą odwiedzić stronę internetową www.jakrzucicpalenie.pl oferującą informacje i poradnictwo.

Zachęcamy także do skorzystania z Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym 801 108 108 lub 22 211 80 15 czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-21.00 oraz w soboty 09.00-15.00.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:

www.planujedlugiezycie.pl

https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/dlaczego-warto-rzucic-paleniehttps://planujedlugiezycie.pl/

https://jakrzucicpalenie.pl/