Uwaga! Ostrzeżenie przed oszustami!

uwaga-oszuci.docx

Gmina Grabów w 2023 r. złożyła wniosek o przyznanie dofinansowania na realizację zadania, pn. „Budowa instalacji OZE na terenie Gminy Grabów".

Mieszkańcy biorący udział w projekcie mają szansę na montaż paneli fotowoltaicznych, magazynów energii, pomp ciepłą i pieców na biomasę, przy niewysokim koszcie własnym na poziomie 15% całej inwestycji.

Niestety w ostatnim czasie pojawiły się firmy, które powołując się na współpracę z Urzędem Gminy w Grabowie, co nie jest prawdą, proponują przeprowadzenie audytu energetycznego. Gmina Grabów nie współpracuje aktualnie z żadną firmą wykonującą audyt energetyczny.

Informujemy, że jeżeli konieczna będzie bezpośrednia konsultacja czy kontakt przedstawicieli firmy, która wygra przetarg związany z powyższym projektem, Urząd Gminy w Grabowie wcześniej poinformuje o tym wszystkich uczestników projektu.

Bez wcześniejszej informacji na ten temat, wszelkie konsultacje i audyty wykonują Państwo na własną odpowiedzialność.

Prosimy również o czujność jeśli chodzi o podawanie swoich danych osobowych akwizytorom, którymi są osoby proponujące wykonanie usługi poprzez chodzenie z ofertą od domu do domu. Proszę pamiętać, iż rachunek za zużycie energii (za prąd) również posiada Państwa dane osobowe.